Anasayfa / Teknoloji / Donanım / Yeni Nesil Grafik Tableti Wacom Cintiq

Yeni Nesil Grafik Tableti Wacom Cintiq

Bilgisayar donanımları o kadar hızlı bir şekilde gelişiyor ki artık her ne olursa olsun kullanacağımız ek bileşenlerde de zorunlu bir gelişme söz konusu oluyor. Bilgisayar sektörü dünyanın en hızlı şekilde kendini geliştiren sektörlerinden birisi olarak dikkat çekiyor ve her ne olursa olsun artık dünyayı yöneten teknolojiler bilgisayar teknolojileridir. Dünya gelişiyor ve gelişen teknolojilere ayak uydurabilmek için markalar da yeni nesil üretimler yapıyor. Grafikler, günümüz dünyasının reklam ya da görseller açısından olmazsa olmazlarından birisidir ve mükemmel grafikler çıkarabilmek için grafikerlerin rahat araçlar ile hızlı bir şekilde yaratıcılıklarını en iyi şekilde bilgisayar ortamına aktarmaları gerekir. Grafik tabletleribunun için en ideal parçalardan birisidir.

Wacom Cintiq, grafik tableti bakımından dünyanın bildiği tüm tabuları yıkarak yepyeni bir sistem geliştirdi ve bu sistem akabinde kısa süre içerisinde dünya gündemine hızlı bir şekilde oturdu. Obje odaklı çizim yapmanıza dahi imkan tanıyan ve bununla birlikte geniş çizim alanı ile en iyi çizimlerinizi Photoshop, İllustrator, CorelDraw, AutoCad ya da aklınıza gelebilecek bu gibi grafik programları içerisinde maksimum kalite ile yapmanıza imkan tanıyor. Tabletin ekran boyutları gerçekten olağanüstü derecede ve ülkemizde eminim ki büyük ajanslar bu sistemi kısa zaman içerisinde edinerek bilgisayar donanımları sektörünün sunduğu bu eşsiz seçenekleri değerlendirme yoluna gidecek. Kısacası dünya gelişiyor ve ayak uydurma gereksinimi de bir o kadar yükseliyor.

Wacom Cintiq Özellikleri

27 İnç büyüklüğünde ve QHD görüntü kalitesine sahip 2560×1440 çözünürlüğüne sahip belki de dünyanın en büyük ve en iyi görüntü kalitesine sahip grafik tabletlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Geniş ekranı içerisinde çizim yapabilme deneyimini maksimuma çıkaran inanılmaz kalitede ki bu tablet sayesinde artık her şey çok daha kolay bir hale geliyor. Diğer detayları inceleyecek olursak;

  1. Adobe RGB Desteği
  2. ExpressKey Kumandası
  3. 1 Milyar Farklı Renk Seçeneği
  4. 2048 Farklı Basınca Duyarlılık
  5. 27QHD Touch Teknolojisi
  6. 2K Görüntü Kapasitesine Sahip Ekran

seçenekleri ile kuşkusuz ki dünyanın en gelişmiş grafik çizim tabletlerinden birisi olarak dikkat çekecek. 2500 $ civarında bir fiyat etiketi ile satışına başlanan bu mükemmel ürünün kısa bir zaman dilimi içerisinde ülkemize de gelerek büyük ajansların kısa zaman içerisinde satın alması için imkan sunulacak gibi görünüyor. Grafikerlerin gıpta ile bakacakları ve merak ile takip edecekleri sistemlerden birisi olacağını tahmin ediyorum.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Microsoft Windows 7 Desteğini Çekti

Microsoft şirketinin yaptığı en iyi işletim sistemlerinden birisi de Windows 7 işletim sistemidir. Bu tezimize destek vermeyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir