Anasayfa / Windows Soruları / Windows 7 Sorunları / Windows Program Ekle / Kaldır Filtresi ve Çözümü

Windows Program Ekle / Kaldır Filtresi ve Çözümü

Windows sorunları zaman içerisinde kullanıcıların geri bildirimleri ile birlikte ortaya çıkıyor ve bu geri bildirimler akabinde çok daha önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Hatanın çözümü safhasında araştırmalar yapılıyor ve internet üzerinde çözüm safhasında çok daha önemli gelişmeler meydana geliyor. Öyle ki bu konu ile alakalı olarak çok daha önemli seçenekleri inceleme altına almak da mümkün hale geliyor. Günümüz teknolojilerinde özellikle işletim sistemlerinde hızlı bir gelişme süreci geçiriliyor ve firmalar, kendi sistemlerini çok daha fazla ön plana çıkarabilmek için yeni nesil özellikler üzerine çalışmalar yapıyorlar. Sitemiz içerisinde bu gelişmiş işletim sistemlerine dair en güncel sorunları sizler için gözlemliyor ve çözüm önerileri sunuyoruz.

Program Ekle / Kaldır filtresi adı altında tanımladığımız bir program söz konusudur. Bu problemi aslında bazı programlarda fazlası ile yaşayabiliyoruz. Bildiğimiz gibi bilgisayarlarımızdan bir programı kalıcı olarak silmek istediğimiz zaman genellikle Program Ekle/Kaldır aracını kullanırız ve kalıcı olarak bilgisayarımızdan silme işlemini yapabiliriz. Ancak bu işlemi yapamadığımız anlar olabilir. Örnek olarak programı silmek için denetim masasından bu alanı açtığınızda silmek istediğiniz yazılımın burada olmadığını görürsünüz ve dolayısı ile silemezsiniz. Hatta bu sorun birçok farklı programda kendini gösterir ve listeleme işlemi yapamadığınız için programı bilgisayarınızdan kaldıramazsınız. Bunun ana nedeni filtredir ve çözümü için sistemin derinlerinde birkaç farklı ayar yapmak gerekir.Program Ekle - Kaldır Filtresi Program Ekle – Kaldır Filtresi

Bu sorunun kökten çözümü için bilgisayarımızın işletim sisteminin kök dizininde sırası ile uygulamamız gereken bazı işlemler bulunur. Bu sorunun çözümü son derece basittir. Aşağıdakileri uygulamanızın ardından her ne olursa olsun yüklenen tüm programları Program Ekle – Kaldır listesinde rahatlıkla görebilme ve silebilme şansına da sahip olabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Şimdi uygulamalarımızı madde madde inceleyecek olursak;

  1. Başlat > Çalıştır kısmına gelerek küçük harfler ile “regedit” yazıp ENTER tuşuna basıyoruz.
  2. Gelen ekranda sırası ile HKEY_LOCAL_MACHINE > Software > Microsoft > Windows > Current Version > Uninstall yollarını izleyelim.
  3. Açılan ekranda Program Ekle / Kaldır listesinde göremediğiniz programları listelemiş olacaksınız.
  4. Kaldırmak istediğiniz programı listeden sol tık ile seçin ve DELETE tuşuna basarak kaldırın.

Yapacağınız işlemler bu kadar. Bu durum birçok farklı bilgisayarda yaygın olarak başa gelen sıkıntılardan birisidir. Birçok insan Program Ekle – Kaldır’da program görünmüyor diye internet üzerinde araştırma yapar ve en pratik çözüm yukarıdaki gibidir.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Harddisk Bozuk Mu? Nasıl Anlarım?

Son dönemde internet üzerinde sıklık ile aranan konulardan birisi de Harddisk bozuk mu, nasıl anlarım? Bildiğimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.