Anasayfa / Windows 7 / Windows Config Hatası Ve Çözümü

Windows Config Hatası Ve Çözümü

Windows hataları ve çözümleri ile alakalı olarak sizleri bilgilendirme içerikli yazılarımız devam ediyoruz. İşletim sistemi, bildiğimiz gibi donanımları yönetmek açısından olmazsa olmazlardan birisi demektir. Yeni nesil donanımların ortaya çıkması ve bilgisayarların çok daha büyük bir hız ile gelişmesi ile birlikte işletim sistemlerinde yaşanan yazılımsal sorunlar çok daha büyük problemleri beraberinde getiriyor diyebilme şansına da sahibiz. Bilgisayarlara yüklenen yazılımlar, eklenen donanımlar ya da internet sitelerinden bulaşan çeşitli dosyalar nedeni ile meydana gelebilecek farklı farklı sorunlar vardır. Bu sorunların analizini en iyi şekilde yapmak ve çözümü safhasında internet üzerinden araştırmacı olmak gerekir ki sitemiz sizlere bu anlamda mükemmel seçenekler sunuyor.

Windows Config hatası, son dönemlerde birçok bilgisayar sahibinin karşı karşıya kaldığı sıkıntılardan birisi olarak dikkat çeker ve kısa bir zaman dilimi içerisinde çok daha farklı sorunları beraberinde getirebilir. DOS tabanlı bir hata olarak karşımıza çıkar ve bunun ana nedenlerinden birisi de bilgisayarınızın ana yapılanma dosyalarına bulaşan bir virüs demektir. CONFİG, aslında Türkçe karşılığı olarak konfigürasyon anlamına gelir. Kısacası işletim sisteminin tüm ayarlarının yapılandırıldığı bu dosya içerisinde meydana gelebilecek hatalar sizlere donanımsal ve yazılımsal anlamda zaman içerisinde birçok farklı sorunu da beraberinde getirecektir. Hal böyle olunca çözümü safhasında araştırmacı olmanız önemlidir ve sizlere en basit çözüm yollarını da sunmaya devam ediyoruz.

 

Windows Config hatasının çözümü için yine kök dizinde birkaç farklı ayar yaparak bu sorunun çözümü safhasında çok önemli adımlar atmış olacağız. Bu adımların niteliği zaman içerisinde farklılık gösterse de insanların beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak ve bir daha bu sorun ile karşılaşmamanız için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Çözüm safhasında bilgiler sunmamız gerekirse;

  1. Windows format diskini takın ve bilgisayarınızı başlatın.
  2. R tuşuna basarak Recovery konsol adını verdiğimiz alana giriş yapın.
  3. 1 Nolu oturmu seçerek devam edin.
  4. cd /windows/system32/config komutunu kullanın ve klasöre gidin.
  5.  copy \windows\repair\system ya da copy \windows\repair\software kodunu kullanarak sisteminizi tamir edin.

Olayımız bu kadar basit ve kısadır. Tabi ki DOS mantığını kullanarak işlemler yapacağınızdan dolayı her ne olursa olsun dikkatli olmakta yarar var ve internet üzerinde konu ile alakalı olarak tüm detayları da incelemek gerekir. Böylelikle herhangi bir sorun olmadan bilgisayarınızı rahatlıkla kullanabilme şansına sahip olacaksınız. Bu hatadan sonra bilgisayarınızı mutlaka yedekleyin.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Google Drive Kapatılması Gerekiyor Sorunu ve Çözümü

Bulut teknolojileri bildiğimiz gibi artık dünyanın en büyük şirketlerinin dahi en çok önemsediği unsurlardan birisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir