Anasayfa / Windows 7 / Windows Beklenmeyen Bir Kapatmadan Kurtardı Hatası ve Çözümü

Windows Beklenmeyen Bir Kapatmadan Kurtardı Hatası ve Çözümü

Windows 7 hataları kısa zaman içerisinde çok belirgin bir şekilde giderildi ancak hala insanların karşılaştıkları ve işletim sistemi nedeni ile yaşadıklarını düşündükleri bir sıkıntı daha söz konusu. Kısa bir zaman dilimi içerisinde yeni nesil işletim sistemlerinin de çıkması ile birlikte eski sürümlerde yaşanan sıkıntılara destek verme konusunda biraz aksayan Microsoft firması, zaman içerisinde yaptığı güncellemeler ile bu tip sıkıntıların önüne geçmeyi amaçlıyordu. Nitekim zaman içerisinde de geri bildirimler akabinde bu tip sıkıntılar ile alakalı olarak resmi internet sitesi üzerinde ki destek alanında konu ile alakalı olarak en net çözüm yollarını sunmayı başardılar. Ancak insanların aldıkları büyük bir hata daha söz konusu.

Windows beklenmeyen bir kapatmadan kurtardı hatası” şeklinde bir hata alan insanların sayısı son derece fazla. Genellikle sizler bilgisayarlarınızı sorunsuz bir şekilde kullanırken bilgisayar kendi kendini kapatır. Bu kapatma ya da direk yeniden başlama ile devam eder ya da kapatmanın öncesinde mavi ekran hatası alırsınız. Mavi ekran hatalarının hemen hemen tamamının farklı bir anlamı vardır ve bu anlamları detaylı bir şekilde incelemeniz gerekir. Sitemiz içerisinde de mavi ekran hataları ile alakalı olarak detaylar sunulmuştur. Bu tip bir uyarı aldığınız takdirde sistem zarar görmesin diye bilgisayar kendi kendini yeniden başlatır ve sizlere bilgi içerikli olacak şekilde mavi ekranlı bir hata döndürür.

 

Bu hata donanım uyuşmazlığı, yazılım sorunları ile alakalı olabileceği gibi Windows işletim sisteminin çökme tehlikesi ile alakalı olarak da bir hata olabilir. Kısacası bunu anlayabilmek için öncelikle hata kodunu bulmalısınız. Hata kodunu sitemiz içerisinde arattığınız takdirde bu hatanın ne anlama geldiğini ve çözümünü bulabileceksiniz. Bu hatanın çözümünün doğrudan mavi ekranda aldığınız uyarı ile alakalı olduğunu unutmayınız. İşletim sisteminin çökmesi ile alakalı olarak bir haberci aldığınızda en kısa süre içerisinde bilgisayarınızda ki tüm önemli dosyalarınızı alarak harici bir depolama aygıtına yedeklemeniz son derece mantıklı bir hareket olacaktır aksi takdirde çok ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Bu tip bilgisayar kapanmaları zaman içerisinde ana kart ile alakalı olarak da sıkıntıları ortaya çıkarabileceğinden dolayı önceliğiniz çözümünü en kısa süre içerisinde bulmak olmalıdır. Aksi takdirde önünü alamayacağınız sıkıntılar ile mücadele etmek zorunda kalabilir ve bilgisayarınızın belli başlı donanım parçalarını da kalıcı olarak kaybetme riski içerisine girebilirsiniz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Google Drive Kapatılması Gerekiyor Sorunu ve Çözümü

Bulut teknolojileri bildiğimiz gibi artık dünyanın en büyük şirketlerinin dahi en çok önemsediği unsurlardan birisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir