Anasayfa / Windows 7 / Windows Amvo.exe Virüsü Temizleme

Windows Amvo.exe Virüsü Temizleme

Windows virüsleri, kısa zaman içerisinde insanlar nezdinde yıldırıcı bir etki yaratmıştır. Türkiye, her geçen gün o kadar hızlı bir şekilde bilgisayar çağına ayak uyduruyor ki buna şaşmamak elde değil. Bilgisayarlar, birçok kişiden duyduğunuz gibi 0 ve 1’ler mantığı ile çalışan aslında farklı bir teknolojidir. İnternete bağlı olan ya da sürekli dosya yükleyen bilgisayarlara virüs bulaşma ihtimali sandığınızdan çok daha fazladır. Virüs dediğimiz parçaların birden çok büyük ya da küçük çaplı özelliği vardır ve her ne olursa olsun siz farketmeseniz bile bilgisayarınızın yazılımlarında ya da donanımında ciddi sorunlar yaratabilir, gizlilik engelini aşarak verilerinize anlık olarak erişebilir.

Amvo.exe virüsü, son dönemlerde bilgisayarı en ciddi şekilde tehdit eden sıkıntılardan birisi olarak dikkat çekiyor. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler akabinde ortaya çıkan sonuçlar gerçekten inanılmaz. Bilgisayarların gizlilik duvarını aşan ve bununla birlikte yazılım ile donanımlara ciddi anlamda zarar veren virüslerden birisi olduğu kanıtlanmıştır. REGEDİT alanını az çok hepiniz sorun çözmek için kullanmışsınızdır. Windows işletim sisteminin tüm sayısal verilerini yönetebileceğiniz alandı. Amvo isimli bu kötü virüs, bilgisayarınızın REGEDİT alanına işleyerek çözümü son derece zor bir hale geliyor ve format durumunu dahi ortaya çıkarabiliyor. Eğer virüs olduğunu anlayamazsanız bilgisayarınızı kısa zaman içerisinde yok ediyor ve içerisinde ki verileri kurtarmak da imkansız bir hale geliyor.

Amvo.exe Virüsü

Amvo.exe virüsünü temizleme ile alakalı olarak internet üzerinden forumları araştırsanız da çok fazla bir sonuca ulaşamazsınız. Bu virüsü temizleyebilmek için doğrudan ana arterlere inmek ve bununla birlikte hataları FİXLEMEK gerekir. FİX kavramını duymuş olabilirsiniz ya da ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Bu anlamda sizlere en kesin çözüm yolunu sitemiz aracılığı ile sunmak istiyoruz.

  1. İnternet üzerinden öncelikli olarak ComboFix isimli programı indirin.
  2. İndirdikten sonra programı kurun ve çalıştırın.
  3. Çalıştırdıktan sonra tüm adımları ENTER tuşuna basarak atlayın.
  4. Bilgisayarınızda ki tüm sistemsel hataları bulup FİX hale getirecektir.
  5. Sonrasında bilgisayara Avast Antivirüs programını kurun.
  6. Tüm bilgisayarınızı baştan aşağıya başlangıç taraması ile taratın.
  7. Bulunan tüm dosyaları sistemden silin ya da karantinaya alın.

Bu işlemlerin ardından yüksek ihtimal ile bu sorunun önüne geçmiş olacaksınız. Kısacası kafanız çok daha rahat edecek ve bilgisayarınızda ki virüslerin önüne bir nebze de olsa geçmiş olacaksınız. Daha fazla bilgi yakın gelecekte sitemizde sizlerle olacak.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 7 Uyku Modu Sorunu ve Çözümü

Windows 7 sorunları ile alakalı olarak detayları incelemeye devam ediyoruz. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir