Anasayfa / Windows 8 / Windows 8 Kendiliğinden Driver Silme Sorunu ve Çözümü

Windows 8 Kendiliğinden Driver Silme Sorunu ve Çözümü

Windows 8 Kendiliğinden Driver Silme Sorunu ve Çözümü

Windows 8 sorunları ile alakalı olarak yaptığımız incelemeler sonrasında çözüm önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz. Kapsamlı ekibimiz son dönemlerde sıklık ile rastlanan ve en çok sorun ile karşılaşılan problemlerden birisi olan driver sıkıntısını keşfetti ve sizlere bu konu ile alakalı olarak en kesin çözüm yollarını sunuyor. Kendiliğinden silinen driver, son dönemlerde internet üzerinde en çok aranan sorunlardan birisi olarak dikkat çekiyor ve geniş bir kitle tarafından olumsuz şekilde yorumlanabiliyor. Sorunun nedenlerini ve çözümü sizler için araştırdık ve fikir sahibi olabilmeniz için en kesin önerileri sizlere sunmak istiyoruz. Bu öneriler sırası ile uygulandığında sorununuzdan tamamen kurtulabilme şansına da sahip olabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.

Windows 8 Driver

Otomatik Driver Silinmesinin Nedenleri

Bu sıkıntıların birçok farklı nedeni olabilir. Ancak işletim sisteminizin driver yorumlama dosyalarının eksik olması ya da bulaşan bir virüs nedeni ile bu sıkıntının genel olarak ortaya çıktığı bilinir. Bu sıkıntılar ile mücadele edebilmek için sırası ile tabi ki uygulama önerilerimiz olacak. Bilgisayarlarınız kapatılıp açıldığında özellikle ethernet kartı driver dosyaları silinebilir. İşte bu noktada önceliğimiz virüs taraması yapmak ve sonrasında işletim sistemini onarmak olacaktır. Genellikle işletim sisteminin tamamen onarılmasından sonra giderilen bir sıkıntı olarak nitelense de kullanıcıları en çok rahatsız eden ve sürekli güncelleme gerektiren sorunlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Otomatik Driver Silinmesinin Çözümü

  1. Öncelikle ComboFix programını indiriyoruz ve bilgisayarımızı baştan aşağıya taratıyoruz. Bilgisayarlarınızdaki verilerin yedeğini mutlaka alın ki değiştirilecek veriler dosyalarınıza zarar vermesin.
  2. Windows 8 uyumlu virüs programları ile bilgisayarınızı baştan aşağıya taratınız. Sorunları karantinaya alın ve silmeyin.
  3. Sorun giderilmez ise ve driver kendiliğinden hala siliniyor ise başlangıç onarma yapacağız. Bunun için öncelikle bilgisayarınıza format diski takın ve daha sonra yeniden başlatın. Başlangıç ekranında yukarıdaki gibi bir alan gelecek. Bilgisayarınızı Yenileyin sekmesi bu sorunun giderilmesi safhasında sizlere kesin çözüm sunacaktır.

Başlangıç yenileme ile birlikte bilgisayarınızdaki eksik ya da bozulmuş olan tüm dosyalar otomatik olarak taranır, tespit edilir ve BOOT cd’si üzerinden çekilen dosyalar ile değiştirilerek eski çalışan haline getirilir. Bu adımları uyguladığınız takdirde bilgisayarınıza gelebilecek olan diğer sıkıntılarında bir nevi önüne geçmiş olursunuz. Uygulayacağınız tüm işlemlerde dikkatli olmanız gerekiyor. İşte bu neden dolayısı ile internet üzerinden izleyeceğiniz adımlar ile alakalı olarak güvenlik detaylarını çok daha yakından takip ederek uygulayabilirsiniz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 8 Uyumlu Virüs Programları

İşletim sistemleri ile birlikte artık gereksinimler ve özelliklerde de farklılık yaşandı. Windows 8 uyumlu virüs programları konusu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir