Anasayfa / Windows 8 / Windows 8 Dil Sorunu ve Türkçe Yapma

Windows 8 Dil Sorunu ve Türkçe Yapma

Windows 8 dil sorunu ilk çıktığı zamanlarda fazlası ile yaşanan sıkıntılardan birisi olarak dikkat çekiyor. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler ve insanların çok daha farklı beklentileri güncellemeler getirse de eski CD’lerden işletim sistemi kurduğunuz zaman karşınıza büyük bir sorun olarak çıkabilecek olan dil sorununun çözümü büyük önem arz ediyor. Bazı insanlar format atarken yanlışlıkla da olsa İngilizce dil seçeneğine sahip format atıyorlar ve bu yüzden aktif bir şekilde işletim sistemini kullanamıyorlar. Hal böyle olunca bizlere de sitemiz içerisinde konuya yönelik olarak bir nevi çözüm önerisi sunma gereksinimi doğru. Sizlere ikinci bir formattan kurtulma şansını veriyoruz da diyebiliriz bu konuda.

Windows 8 Türkçe yapma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Bilgisayar kullanımını işletmen düzeyinde bilen insanlar sorunsuz bir şekilde bunu yapabilirler. En azından bir anlatım olmadan bunu internet üzerinden araştırarak hızlı bir şekilde düzeltebilirler ancak hiç bilmeyen okuyucularımız için bu anlamda en kalıcı bilgiyi vermek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olmak istiyoruz. İşlemler son derece basit ve tek yapmanız gereken sırası ile doğru bir şekilde uygulama yapmak. İşlemlerinizin sonunda sorunsuz bir şekilde işletim sistemini Türkçe hale getirmiş olacaksınız. Microsoft, internet üzerinde işletim sisteminin hemen hemen tüm dil dosyalarını sorunsuz bir şekilde paylaşıyor ve insanların bu anlamda sıkıntı çekmemeleri için imkanlar sağlamaya devam ediyor.

Windows 8 Türkçe

  1. Öncelikle BAŞLAT menüsüne gelin ve Control Panel yazarak gerekli alanı açın.
  2. Açılan pencerede karşınıza LANGUAGE sekmesi gelecektir. Tıklayın.
  3. Daha sonra karşınıza dil seçeneği gelecek ve text halinde OPTİONS butonu göreceksiniz, tıklayın.
  4. Bu işlemlerin ardından Windows Update üzerinden Türkçe dil seçeneği sorunsuz bir şekilde indirilmeye başlanacaktır.
  5. İndirmenin ardından Windows Update kurulumu da kendisi yapacaktır.
  6. Kurulumun ardından işletim sisteminizin Türkçe hale gelebilmesi için oturumunuzdan çıkıp tekrar girmeniz gerek.
  7. Bunun için başlat sekmesinde sağ üst köşede yer alan bilgisayar adına tıklayın ve Log Out sekmesini seçin.
  8. Daha sonra sizden Türkçe şekilde tekrar giriş yapmanızı isteyecektir. Giriş yapın ve bilgisayarınız artık Orjinal Türkçe dil seçeneğine dönmüş olacaktır.

İşlemler aslında bu kadar basit. Sizler birkaç tıklama ile Windows Update yazılımına gerekli dosyaları indirmesi için izin veriyorsunuz ve bu izinin ardından dosyalarınız sorunsuz bir şekilde indirilerek otomatik olarak uygulanıyor. Sonrasında ise bilgisayarı yeniden başlatmadan dil seçeneğini uygulamış oluyorsunuz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Google Drive Kapatılması Gerekiyor Sorunu ve Çözümü

Bulut teknolojileri bildiğimiz gibi artık dünyanın en büyük şirketlerinin dahi en çok önemsediği unsurlardan birisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir