Anasayfa / Windows 8.1 / Windows 8.1 Update 3 Nedir?

Windows 8.1 Update 3 Nedir?

Window 8.1 işletim sistemi, ortaya çıkarılan fiyasko bir işletim sisteminin düzeltme yaması olarak kabul ediliyor. Nasıl mı? Windows 7 gibi kaliteli ve stabil çalışan bir işletim sisteminin ardından Windows 8 gibi karmakarışık bir işletim sistemine hızlı geçiş, Microsoft firmasının çok ciddi tepkiler almasına neden oldu diyebilmemiz mümkün. Flat tasarım kavramını insanlara sunan ve bu anlamda mükemmel fikirlerin ortaya çıkmasına neden olan Windows işletim sistemi kısa bir zaman dilimi içerisinde o kadar hızlı bir gelişim sürecine girdi ki buna inanmak güç. 8 sisteminin ardından kapsamlı bir güncelleme yapmasını beklediğimiz şirket Windows 8.1 sürümünü çıkarmıştı ve nitekim insanların beklentilerine az da olsa yanıt veren bir işletim sistemi halini aldı.

Başlat menüsünün daha stabil hale getirilmesi, hataların giderilmesi, internet sorunlarının ortadan kaldırılması ve bunun gibi sayabileceğimiz daha birçok farklı unsur düzeltildi. Tabi ki bunlar tek bir güncelleme ile gelen bazı hata giderimleri. Zaman içerisinde de ortaya çıkarılan birçok sorunun giderilmesi ve işletim sisteminin daha stabil bir şekilde çalışması için büyük yenilikler yapıldı. Windows 8.1 Update 3, son dönemlerde insanların en çok merak ettikleri unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Bizlerde sitemizin içeriğinin tamamen Windows olması nedeni ile sizleri bilgilendirmek ve fikir edinmenize yardımcı olmak istiyoruz. Adından anlaşılabileceği üzere açıklamasından herhangi bir sonuç beklemeyin.

 

Update, bildiğimiz gibi Türkçe karşılığı olarak GÜNCELLEME anlamına gelir. Windows şirketi, kısa bir zaman içerisinde bu güncellemeleri satışa sundu. Windows 8.1 işletim sistemi için esas olarak benimsenen ve hataların tamamının giderilmesine yardımcı olan 3 adet güncelleme yapıldı. Bu güncellemeler, zaman içerisinde tek bir CD içerisinde toplandı ve sorunsuz bir işletim sistemi deneyimini tek seferde yaşayabilmeniz için sizlere sunuldu. Hal böyle olunca kısa bir zaman dilimi içerisinde internet üzerine Warez yayın yapan sitelerde de bu terimlere sıklık ile rastlıyorsunuz. Update 3, tüm önemli güncellemelerin uygulanmış olduğu bir format disk olarak nitelendirilebilir. Bu da aslında işletim sisteminizin çok daha stabil ve performanslı bir şekilde çalışması için yeter de artar bile.

Her ne olursa olsun lisanslı olamayan yazılımları kullanmanızı önermiyoruz. Her ne kadar internet üzerinde paylaşılan işletim sistemi dosyalarının katılımsız olduğu söylense de mutlaka içerisinde değişiklikler yapılıyor ve ilerleyen süreçte işletim sistemi kaynaklı veri kayıpları söz konusu olabiliyor. Bunun önüne geçmek için lisanslı yazılımlar kullanmanızı şiddet ile öneriyorum.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 8.1 – Sistem Kurtarma DVD ve USB’si Oluşturma

Bilgisayarınızda her şey yolunda giderken Windows sistemler tarafından bazen küçük sürprizlerle karşılaşabiliyoruz. Sisteme bulaşan virüsler, işletim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir