Anasayfa / Eğitimler / Windows 8.1 – Sistem Kurtarma DVD ve USB’si Oluşturma

Windows 8.1 – Sistem Kurtarma DVD ve USB’si Oluşturma

Bilgisayarınızda her şey yolunda giderken Windows sistemler tarafından bazen küçük sürprizlerle karşılaşabiliyoruz. Sisteme bulaşan virüsler, işletim sistemi sorunları, donanımsal sorunlar derken bir bakıyorsunuz sisteminiz açılamaz hale gelmiş.

Sisteminizin açılmadığını ilk gördüğünüz andaki hayal kırıklığınızı yaşamamak için bir Sistem kurtarma DVD’si yada USB’si oluşturarak sisteminizi onarabilir siniz.

Sistem Kurtarma DVD ve USB’si Oluşturma

  • Öncelikle aşağıdaki adresten Microsoft tarafından yayınlanan bir sistem medyası oluşturmak için aşağıdaki adrese girerek “Create Media” butonuna basarak Media Creation Tool uygulamasını indirin.

Media Creation Tool

  • Uygulamayı çalıştırın ve karşınıza çıkan pencereden. Dil, işletim sistemi sürüm ve bit bölümlerini seçerek “Next” butonuna tıklayın.

Not: İndirdiğiniz Media Creation Tool uygulamasını açarken üzerinde sağ tık yaparak “yönetici olarak çalıştır” demeniz gerekmektedir

 

  • USB sürücünüze mi yoksa ISO dosyası oluşturarak DVD oluşturmak istediğinizi soran ekranla karşılaşacaksınız. biz burada “ISO file” seçeneği ile devam ediyoruz.

Eğer “USB flash drive” seçeneği ile USB belleğinize aktarmak isterseniz USB belleğinizin en az 4 GB’lık olması gerektiğini ve içindeki dosyalarını silineceğini unutmayın.

 

ISO dosyamızı nereye kaydedeceğimizi seçip işlemimizi başlatıyoruz. Ortalama 20 dk süren işlem sonrasında ISO oluşturma işlemi tamamlanacaktır.

 

 

İndirdiğiniz ISO dosyasını DVD’ye yazarak kurtarma medyamızı hazırlamış olduk.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 7 USB Format Nasıl Atılır?

Windows 7 USB format ile alakalı olarak internet üzerinde o kadar ciddi araştırmalar söz konusu ki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.