Anasayfa / Eğitimler / Windows 8.1 – Facebook Görüntülü Konuşma Probleminin Çözümü

Windows 8.1 – Facebook Görüntülü Konuşma Probleminin Çözümü

Windows 8.1 güncellemesinden sonra bir çok kullanıcı Facebook görüntülü arama problemiyle karşı karşıya kalmaktalar. Bu yazımızda Facebook görüntülü konuşma probleminin çözümünü inceleyeceğiz.

  • Öncelikle Facebook Video Calling uygulamasını kaldırarak  aşağıdaki adresten tekrar indirerek kurunuz.

Facebook Video Calling

  • Facebook Video Calling uygulamasını tekrar yükledikten sonra kameranızın en güncel sürümünü yüklemeniz gerekmektedir. Çoğu problem sürücü kaynaklı olduğu için sitesinden orjinal ve en güncel sürücüyü indirmeniz gerekmektedir.

Not: Kamerasının güncel sürücü dosyasını bulamayan kullanıcılarımız yorum kısmına detaylı marka ve model ismini yazarak bizden yardım alabilirler.

Sürücüyü yeniden kurma işleminden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak facebook üzerinden görüntülü konuşmayı tekrar test ediniz. Eğer problem devam ediyorsa aşağıdaki işlemleri yapmaya devam edebilirsiniz.

  • Denetim Masası / Windows Update / Güncelleştirmeleri denetle diyerek Windows güncelleştirmelerini yapın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Kullandığınız tarayıcının son sürümünü yükleyin.

Chrome için;

Adres satırına “chrome://chrome/” güncelleme uyarısı varsa yükleyin.

Mozilla için;

Menü düğmesine tıklayarak(New Fx Menu) açılan menüden yardım simgesine tıklayın(Help-29) ve Firefox hakkında‘yı seçin. Eğer bir güncelleme mevcutsa otomatik olarak başlayacaktır.

  • Tarayıcı güncelleme işlemlerinden sonra masa üstünüzdeki internet tarayıcı kısa yollarınıza sağ tıklayarak “Uyumluluk sorununu giderme” seçeneğine tıklayın.

 

 

Eğer şu ana kadar yaptığımız işlemlerde sorun düzelmediyse. En son aşama olarak aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz.

  • Masa üstünüzdeki internet tarayıcınıza sağ tıklayarak “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencerede “Uyumluluk” sekmesine geçiş yapın ve “Uyumluluk modu” seçeneğinin altındaki kutucuğa tıklayarak açılan pencereden “Windows 7″ seçeneğini seçerek “Tamam” butonuna basın.

 

 

Tüm bu işlemlerden sonra Facebook görüntülü konuşma probleminizin çözülmesi gerekmektedir. Eğer hata almaya devam ediyorsanız aşamaları eksik yaptığınızın yada sisteminizde sorun olduğunun göstergesidir.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 10 Zararlı Olabilecek Yazılım Bulundu Uyarısı ve Hatası

Kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulaması kullanın. Kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulaması yüklemek ve bu uygulamanın güncel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir