Anasayfa / Eğitimler / Windows 7 Uyumlu Virüs Programları

Windows 7 Uyumlu Virüs Programları

Vista işletim sisteminin beğenilmemesi ile birlikte Microsoft şirketi büyük bir eleştiri sağanağı altında kalmıştı. Windows 7, bu işletim sisteminin ardından çıkarıldı ve dünya üzerinde ki belki de en stabil çalışan ve kullanıcılarına kolaylıklar sunan bir sistem haline geldi. Hızlı çalışması, kullanıcılara çözüm yollarını kendi sunması, pratik ve sade arayüzü ile birlikte aslında bence hala dünyanın en çok beğenilen işletim sistemlerinden de birisi olarak dikkat çekiyor. Bugün bilgisayarların %53 gibi bir kısmı bu işletim sistemini kullanıyor. Üstüne üstlük kendinden sonra gelen Windows 8 ve Windows 8.1 sürümlerinden çok daha fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Windows 7 uyumlu virüs programları dediğimiz zaman birçok kişinin merak ile araştırdığı unsurlardan birine parmak basmış oluyoruz. Bu işletim sistemi ile birlikte formatytan sonra güvenlik bildirimleri kısmında mutlaka “Güvenlin Yazılımı Edinin” şeklinde uyarılar alıyorsunuz ve bu uyarıyı ortadan kaldırmak basit olsa da her ne olursa olsun bir antivirüs programı kullanmanız sizlerin yararına olacaktır. Microsoft şirketi, işletim sistemini hazırlama aşamasında o kadar ince eleyip sık dokudu ki işletim sistemini kasmayacak ve en stabil şekilde çalışmasını sağlayacak olan virüs programı markaları konusunda da özel bir liste oluşturdu. Bu programlar dışında bir program çalıştırırsanız “Uyumluluk Sorunu” ile de karşı karşıya kalıyorsunuz ve sorununuz ne yazık ki çözülmüyor.

Bir bilgisayarın güvenliğinin her anlamda sağlanması gerekir ve bunun için her bilgisayarda bir güvenlik yazılımı olması gerekir. Windows 7 için en iyi virüs programları konusunda da siz değerli Windowshata.com okuyucuları için detaylı bir araştırma yaptık. Tüm markaların virüs programlarını işletim sistemleri üzerinde kurarak denedik ve denemelerimiz sonucunda ortaya çıkan manzarayı sunmak istiyoruz. İşletim sisteminde stabil olarak sizlere hizmet sunacak virüs programı markaları aşağıdaki gibidir;

  1. AVG Antivirüs
  2. Kaspersky Antivirüs
  3. Avast Antivirüs
  4. ESED NOD32
  5. Norton Antivirüs
  6. BullGuard
  7. Microsoft Security Essentials

Gibi markaların yazılımlarını bilgisayarlarınızda kullandığınızda birçok olumlu seçenek ortaya çıkıyor. Elde ettiğimiz verilere göre bu virüs programları işletim sistemini en iyi tanıyan ve maksimum güvenlik sağlayan yazılımlar olarak dikkat çekiyor ve her ne olursa olsun stabil çalışıyor. İşletim sisteminin ve CPU tüketim durumuna göre bilgisayarın performansından çalmamak için çok daha mükemmel bir stabilize mantığı ortaya çıkarılmış.

Gelecek dönemde de sizlere Windows 8 uyumlu virüs programları ile alakalı olarak da bilgiler sunmayı amaçlıyoruz. Microsoft şirketi, geri bildirimler akabinde çok daha mükemmel seçenekleri sizlere sunmaya devam ediyor.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 7 Uyku Modu Sorunu ve Çözümü

Windows 7 sorunları ile alakalı olarak detayları incelemeye devam ediyoruz. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir