Anasayfa / Windows 7 / Windows 7 Uyku Modu Sorunu ve Çözümü

Windows 7 Uyku Modu Sorunu ve Çözümü

Windows 7 sorunları ile alakalı olarak detayları incelemeye devam ediyoruz. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler ve işletim sistemlerinin kısa bir zaman dilimi içerisinde çeşitli sıkıntıların meydana gelmesi ile birlikte aslında zamana bağlı olarak gereksinimlerde de bir artış söz konusu oldu. Bildiğimiz gibi bir bilgisayarın işleyişi ile alakalı olarak çeşitli sıkıntılar meydana gelebiliyor. Uyku modu sorunu da bunların başında geliyor diyebilmekteyiz. Birkaç sene içerisinde siz değerli okuyucularımız için en net çözümleri üretmek ve sorunlarınızdan kurtulabilmeniz için bilgi içerikli yazılar sunmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda ise uyku modu sorununun detayları ile alakalı olarak detayları sizlere sunacak ve fikir edinmenize yardımcı olacağız.

Laptoplarda uyku modu kavramı tam anlamı ile farklılık göstermektedir. Bu farklılık masaüstü bilgisayarlarda bir daha açamamak üzere bir kapanma sorununu da beraberinde getirdiğinden dolayı oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Bilgisayarı kapatmak yerine yanlışlıkla UYKU MODUNA AL butonuna tıklarsanız çok ciddi sıkıntılar meydana gelebilecektir ve bu durum sizleri bilgisayar uzmanlarına bağımlı bırakabilir. Bu sorunun kesin olarak bir çözümü vardır. O da başlangıç onarma çalışması yapmak olacaktır. Başlangıç onarma çalışması sayesinde Windows dosyalarınız sıfırlanır ve araçlar ilk gün ki mantığı ile çalışmaya başlar. Bu da aslında kısa zaman içerisinde sorunun giderilebilmesi için en önemli unsurların başında gelir. Bazı detayları açıklama amacı içerisine girdik.

 

Uykun modunda aslında bilgisayara ölüm uykusu gibi bir komut vermiş olursunuz ve bu sıkıntının giderilmesi için çok önemli adımlar atmanız gerekir. Nasıl önemli adımlar? Başlangıç onarma bu sorunun en kolay çözümlerinden birisi olacağından dolayı sizlere ilk aşamada en kolay yöntemi öğretmek ve fikir edinmenizi sağlamak amacı içerisindeyiz.

  1. Öncelikli olarak bilgisayarınızı yeniden başlatma komutu verin.
  2. Daha sonra bilgisayarınız yeniden başlarken format diskinizi bilgisayara yerleştirin.
  3. Açılış ekranından format modülüne girin.
  4. Format başlangıç ekranına kadar ilerleyin.
  5. Açılan ekranda format atmak yerine onarma seçeneğini seçeceksiniz.
  6. Onarma işlemlerini tüm dosyalara sorunsuz bir şekilde uygulamanız gerekir.
  7. Daha sonra bilgisayarınız başlangıç onarmasını yapacak ve sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

Uyku modu önemli bir unsurdur ve her ne olursa olsun bilgisayarınızı kapatırken ALT + F4 komutu ile kapamanızı öneriyorum. Aksi takdirde bu tip sıkıntılar ile sürekli olarak mücadele etmek zorunda kalabilir, harddisk sorunlarının dahi ortaya çıkmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 7 Pili Değiştirmeniz Yararlı Olabilir Uyarısı

Windows 7 uyarıları ile alakalı olarak bilgi içerikli yazılarımız ile sizlere detayları sunmaya devam ediyoruz. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir