Anasayfa / Eğitimler / Windows 7 USB Format Nasıl Atılır?

Windows 7 USB Format Nasıl Atılır?

Windows 7 USB format ile alakalı olarak internet üzerinde o kadar ciddi araştırmalar söz konusu ki bu araştırmalar sonucunda beklentilere göre hareket etmek çok daha önemli. Bildiğimiz gibi bilgisayarların sorunlarının ortaya çıkması safhasında bu sorunlara anlık kalıcı çözümler üretmek olmazsa olmazlardan birisi olarak da dikkat çeker. Windows 7 işletim sisteminin üzerine yeni sürüm gelmesine rağmen dünya genelinde hala en çok benimsenmiş ve en çok ilgi çeken işletim sistemi olarak 7 sürümü dikkatleri çekiyor diyebilmekteyiz ve bu aslında bizlere farklı farklı seçenekler sunuyor. Microsoft şirketi 7 sürümü için verdiği desteği çekmesine rağmen bu anlamda hala bazı gereksinimler söz konusu olduğunu da biliyoruz.

USB ile format atmak aslında CD ile attığınızdan farklı değil. Sadece BIOS ekranında ayarları yaparken ana okuyucu olarak CD-ROM değil USB Stick gösteriliyor. Ancak indirmiş olduğunuz format dosyalarını USB formatına çevirerek atmak esas olan önemli detay diyebilirim sizlere. Kısacası önceliğimiz indirdiğimiz dosyayı USB Format Aygıtı şeklinde hazırlamak olacak. Bunun için aslında Microsoft şirketinin yazılımları da olduğu gibi diğer yazılımlar da mevcut. Genel olarak indirdiğiniz dosyaları internet üzerinden ISO formatında indirdiğiniz için işlemler çok daha kolay olacak. Microsoft resmi internet sitesinde ya da Google arama motorunda araştırma yaptığınız zaman bu anlamda aracı uygulamalar indirebilme şansına da sahip olabileceksiniz. Bu anlamda tabi ki önerilerimiz var.

Windows 7 USB Format

Windows USB / DVD Download Tool adı altında Microsoft şirketinin kendi yazılımı olan çok rahat ve pratik bir uygulama mevcut. Bu uygulamanın ekran görüntüsü de aslında yukarıdaki gibi. Format disk oluşturmak için ideal USB boyutu 8 GB olarak dikkat çekiyor. Bu aracı kullanarak indirmiş olduğunuz ISO dosyasını çok basit birkaç hareket ile USB içerisine import ediyorsunuz. USB diske ekleme yaptığınız zaman bundan sonra herhangi bir şey yapmayacaksınız ve o USB aygıtı artık bir format disk haline bürünmüş olacak. Biçimlendirme yapana kadar da öyle kalacak ve fiziki bir aygıt olarak kullanamayacaksınız. Kısacası formattan sonra kullanmak istiyorsanız biçimlendirme şart olacak.

USB ile formatın CD ile formattan tek farkı aygıt farkı olması. CD-ROM bozuk ise USB ile atabilme şansına sahip olabiliyorsunuz. İşte bu noktada önemli bir seçenek olduğunu da rahatlıkla söyleyebilme şansına sahip olabiliriz. Bunun dışında ki soru ve sorunlarınızı konumuz altından yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 8 – Başlangıç Programlarını Kapatma

Bilgisayarınızın ilk açılışında arka planda bazı programlar çalışmaktadır. Bu programların bazıları sisteminiz için gerekli olsa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir