Anasayfa / Windows 7 / Windows 7 StatForce Sorunu ve Çözümü

Windows 7 StatForce Sorunu ve Çözümü

Windows 7 hataları sitemiz içerisinde en ince detayları ile birlikte sizler için inceleniyor. StatForce hatası en çok merak edilen uygulamalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Birkaç sene içerisinde işletim sistemlerinin yeni sürümlerinin ortaya çıkması ya da bu gibi aklımıza gelebilecek daha birçok farklı yeniliğin oluşması insanları farklı farklı sektörlere itme yolunda etken bir rol üstleniyor. Windows, dünyanın en kullanışlı ve en anlaşılır işletim sistemi olduğundan dolayı en çok tercih edilen kişisel bilgisayar yazılımıdır. Apple şirketinin oluşturduğu MAC OS arayüzü ise daha profesyonel bir kullanım için hazırlanmıştır. Hal böyle olunca insanların Windows ile alakalı olarak sorunları çok daha fazladır.

Windows 7 StatForce hatası bir nevi uyumluluk hatası olarak bilinir ancak bu hatanın birçok farklı nedeni de olabilir. StatForce, aynı zamanda kopya yazılımdan korunmanız için hazırlanmış olan bir nevi kontrol altyapısı olarak dikkat çeker. Bilgisayarında bu koruma aktif olan kullanıcılar genellikle bu hata ile sıklık ile karşı karşıya kalacaklardır. Oyunlara girerken, web tarayıcısı açarken ya da masaüstü sabit bir şekilde işlem yapmıyor iken bu sorun sürekli baş gösterir ve aslında sizlere ciddi anlamda sıkıntı yaratır. Bunun önüne geçebilmek son derece önemlidir ve önemli adımlar atmak gerekir. Sizleri bu anlamda bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Soru ve sorunlarınızı konu altından yorum şeklinde iletebilirsiniz.

StatForce bir nevi kopya yazılım algılama mantığında çalışır. Bu hatanın giderilmesinde ki en etkili yöntem öncelikli olarak bu taramayı kapatmak olacaktır. Sırası ile aşağıdaki işlemleri uygulayınız;

  1. Bilgisayarım üzerine gelerek sağ tıklayın ve ÖZELLİKLER sekmesini seçin.
  2. Gelen ekranda DONANIM sekmesine tıklayın ve açılan ekranda AYGIT YÖNETİCİSİ sekmesini açın.
  3. Burada GÖRÜNÜM sekmesine geliyoruz ve GİZLİ ARAÇLARI GÖSTER sekmesini açıyoruz.
  4. Tak ve Kullan olmayan sürücelere bakın. StarForce yer alıyor ise çözüm basit.
  5. Drival Removal Tool isimli programı indirin ve bilgisayarınıza kurun.
  6. Çıkan ekranda tüm işlemleri devam ettirin ve kurulum sonrasında sıkıntınız çözülecektir.

Bu hatayı sıklık ile alıyorsanız aslında kopya işletim sisteminizi internet üzerinde yer alan kaynak programlar ile aktif hale getirebilir ve bu sıkıntıyı o şekilde de çözebilirsiniz. Aksi takdirde bu sorun ciddi anlamda başınızı ağrıtabilir ve sürekli lisanslı yazılımlara muhtaç kalabilirsiniz. Ya da diğer bir alternatif en uygun format şeklini bulana dek format atarsınız.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Google Drive Kapatılması Gerekiyor Sorunu ve Çözümü

Bulut teknolojileri bildiğimiz gibi artık dünyanın en büyük şirketlerinin dahi en çok önemsediği unsurlardan birisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir