Anasayfa / Windows 7 / Windows 7 İnternet Bağlantısı Sorunu ve Çözümü

Windows 7 İnternet Bağlantısı Sorunu ve Çözümü

Son dönemlerde özellikle Windows 7 internet bağlantısı sorunu ve çözümü ile alakalı olarak internet üzerinde araştırma yapan insanların sayısında çok ciddi bir artış var. Microsoft firmasının çıkarmış olduğu işletim sistemlerinde günümüzün hala en çok tercih edileni olan Windows 7, belli başlı stabil hataları nedeni ile birçok kullanıcı tarafından eleştirilse de şuan için sektörün en iyi ve en hızlı işletim sistemlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. İlk çıktığı günden bugüne internet bağlantıları ile alakalı olarak sorun yaşayan bu işletim sistemi, ilerleyen güncellemelerde çok daha kolay bir şekilde sorunu çözebilmemiz için özellikler ile de desteklendi. Otomatik sorun giderici bu bağlamda en çok tercih ettiğimiz diğer bir unsur elbette.

Windows 7 internet bağlantısı sorunu, birçok farklı çözüm yöntemi sayesinde bugün hiç bilmeyen bir kişi tarafından dahi çözülebilecek nitelikte bir problem. Zaman içerisinde uzmanların da önerisi ile birlikte bu durum aslında her ne kadar sorun olmaktan çıksa da yine de çözüm yöntemlerini bilmek ve benimsemek önemlidir. İnternetin belirli aralıklar ile kesilmesi hem işletim sistemi hem de doğrudan internetiniz kaynaklı olabilir. İnternet sinyallerini işletim sisteminin farklı yorumluyor olması nedeni ile birçok farklı seçenek de sizlere sunuluyor elbette ancak dikkat edilmesi gereken belli başlı unsurlar olduğunu da unutmamak lazım.

Windows 7 İnternet Bağlantısı Sorununun Çözümü

Bu bağlamda iki ayrı çözüm yöntemini siz değerli okuyucularımıza sunarak sorunun ortaya çıkması anı itibari ile direk çözüme kavuşturabilmenizi amaç edinmiş bulunmaktayız. Bu sorunu çözebilmek için iki ayrı ve kalıcı yöntemi sizlere şimdi sunuyoruz. Aşağıdaki detaylar sıralı olarak uygulanmalıdır…

ÇÖZÜM 1

  1. Öncelikle internet ağınızın bağlantı türünü ORTAK AĞ şeklinde değiştirmelisiniz. Diğer seçenekler farklı bir yapılandırma ayarı ile çalıştığından dolayı sorun çıkarabilir.
  2. Bu işlemi uygulamanızın ardından sırası ile Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler yolunu izleyin. Ekranda göreceğiniz SSDP yazan seçeneğe tıklayınız ve sonrasında ise OTOMATİK SEÇ butonu ile onaylayınız.
  3. Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

ÇÖZÜM 2

  1. Bu işlemde ağ bağlantısı türünüzü ilk olarak EV AĞI şeklinde değiştirmelisiniz.
  2. Sonrasında başlat menüsünde en sağda yer alan internet simgesine sağ tıklayacak “AĞ PAYLAŞIM MERKEZİNİ AÇ” seçeneğine tıklıyoruz.
  3. Ağımızın üstüne bir kere tıkladıktan sonra bağlantıyı kes sekmesine tıklıyoruz.
  4. Daha sonra Başlat > Çalıştır sekmesine tıklayarak gelen ekrana “msconfig” yazarak onaylıyoruz.
  5. Ekrana gelen detayda en üstte BAŞLATMA sekmesine gelin. Bu kısımda virüs programınız hariç dilerseniz o da dahil olailmek üzere tüm tikleri kaldırın.
  6. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Google Drive Kapatılması Gerekiyor Sorunu ve Çözümü

Bulut teknolojileri bildiğimiz gibi artık dünyanın en büyük şirketlerinin dahi en çok önemsediği unsurlardan birisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir