Anasayfa / Eğitimler / Windows 10’nun Yeni Özellikleri

Windows 10’nun Yeni Özellikleri

Windows 10 ile Gelen Yeni Özellikler

 

 

 

 

Bildiğiniz üzere Microsoft San Fransisco özel etkinliğinde yeni işletim sistemini tanıtmış ve beklenenin aksine yeni işletim sisteminin adını Windows 9 yerine Windows 10 yaparak herkesi şaşırtmayı başarmışlardı. Yeni işletim sistemimiz Windows 10’da 6 farklı özelliğin geleceği öngörüldü. İşte Windows 10’nun yeni özellikleri.

Başlat menüsü

Microsoft firmasının Windows 8’de başlat menüsünü kaldırması büyük tartışmalara mahal olmuştu. Windows 10’da başlat menüsü yeniden geri geliyor. Hatta bu sefer başlat menüsünde metro arayüzü ve klasik başlat menüsü başlatabilen bir özelliğe sahip olacak.

Tek pencerede özelliği

Mac ve Linux’ta var olan tek pencere özelliği artık Microsoft 10 ile birlikte kullanılabilecek..

Çoklu Masaüstü

Mac ve Linux işletim sisteminde zaten var olan birden fazla masaüstü oluşturmak ve aynı anda kullanmak mümkün olacak. Örneğin şirket bilgisayarınızdan iki masaüstü oluşturarak birinde iş ile ilgili işlerinizi yapıp diğer masaüstünde şahsi işlerinizi yapabileceksiniz. Böylece farklı proje ve amaçlar için farklı masaüstleri kullanabilirsiniz.

Uygulamalar

Bizce en faydalı özelliklerinden biri olan aynı ekranda 4’de kadar uygulamayı kullanabilmeniz. Böylelikle aynı ekranda hem oyununuzu oynarken hem de işlerinizi takip edebileceksiniz.

Yeni Windows 10 sisteminin tanıtım videosunu izleyerek de fikir sahibi olabilirsiniz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 10 Zararlı Olabilecek Yazılım Bulundu Uyarısı ve Hatası

Kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulaması kullanın. Kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulaması yüklemek ve bu uygulamanın güncel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir