Anasayfa / Windows 10 / Windows 10 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Windows 10 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Microsoft firması bundan bir süre önce yeni çıkaracağı işletim sistemi olan Windows 10 ile alakalı olarak büyük bir tanıtım lansmanı yapmıştı.Windows 8 işletim sisteminin sevilmeyen yönlerinin olması ve olumsuz geri bildirim akabinde kısa zaman içerisinde yeni bir işletim sistemi modeli üzerinde çalışmaya başlayan mühendisler, bu yeni işletim sistemini kurdular. Yeni nesil olduğu için 8 sürümünün bir devamı şeklinde algılanmaması adına 10 sürümünü çıkaracaklarını açıkladılar ve bununla ilgili olarak daha önce sitemizde bir bilgi yayınlamıştık. Yetkililer, tüm bilgisayarlarda sorunsuz bir şekilde çalışacak işletim sistemi prototipi üzerinde çalışacaklarını belirtmişlerdi ancak sistem gereksinimleri hakkında da net bir şekilde online ortamda ya da lansmanda açıklama yapılmamıştı.

Windows 10 sistem gereksinimleri ile alakalı olarak Microsoft kanadından resmi bir açıklama geldi. Sözlerinde durmuşlar gibi görünüyor ve son derece küçük çaplı bilgisayarlarda dahi bu işletim sistemini kullanabilme şansına da sahip olabileceğiz. Türkiye genelinde de merak ile beklenen bir işletim sistemi modeli olduğunu bildiğimiz için bu konu ile alakalı olarak sizleri bilgilendirmenin doğru olduğunu düşünüyoruz. Açıklanan listeyi sizler ile paylaşmadan önce bu işletim sisteminin her durumda son derece stabil çalışan gelişmiş bir işletim sistemi olacağınu da siz değerli okuyucularımıza rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sayede oyun performanslarında dahi çok yüksek verim alabileceğiniz gerçeğini de unutmamanız gerekir.

 

Windows 10 Sistem Gereksinimleri

Açıklanan gereksinimleri incelediğimizde gerçekten sözlerinde durduklarını görüyoruz. Donanım gereksinimlerini minimum tutmuşlar ve hemen hemen her bilgisayarda sorunsuz bir şekilde çalışan işletim sistemi modelini de geliştirmişler. Bu durum aslında son derece mükemmel ve akıllıca bir durum. Şimdi sizleri maddeler halinde bu sistem gereksinimleri hakkında bilgilendirmek ve bilgisayarlarınız ile uyumluluğunu kontrol etmenize de yardımcı olmak istiyoruz.

  1. 1 GHz saat hızında çalışan işlemci modeli
  2. 32 bit için 1 GB RAM, 64 bit için 2 GB RAM
  3. 32 bit için 16 GB, 64 bit için 20 GB Harddisk
  4. WDDM sürücü seçeneği
  5. DirectX 9 destekleyen grafik kartı modeli

gibi gereksinimlere sahip olacak olan gelişmiş bir işletim sistemi türü olacak. Bu sayede insanların kafasında herhangi bir soru işareti olmadan bilgisayarlarına bu işletim sistemini indirerek deneyim edebilme şansına da sahip olacaklar. En azından 7 ve 8 sürümlerine göre çok daha düşük özelliklerde iyi performans verebilecek bir işletim sistemi yapmışlar. Takdirimi kazandılar. Herkes gibi bizlerde merak içerisinde işletim sisteminin çıkarılacağı o önemli tarihi bekliyor ve analizlere devam ediyor olacağız.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 10 Yükseltme hataları : 0x800F0923 hatası

Windows 10 Yükseltme hataları : 0x800F0923 hatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir