Anasayfa / Windows 10 / Windows 10 Oyun Performansı Nasıl Olacak?

Windows 10 Oyun Performansı Nasıl Olacak?

Windows 10 haberleri her geçen gün o kadar hızlı bir şekilde yaygınlaşıyor ki insanların merakları da bir o kadar hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Yeni nesil işletim sistemleri ile birlikte artık yazılımsal ve işlevsel olarak mükemmel seçenekler ortaya çıkarılıyor ve bununla birlikte Microsoft firmasının geleceğe yönelik olarak atılımlarının da kalitesinde belirgin bir şekilde dikkat çekiyor. Bildiğimiz gibi geçtiğimiz senelerde ortaya çıkan bazı eleştiriler, yeni işletim sistemi için de farklı farklı çalışmalar ortaya çıktı. Windows 10 işletim sistemi, gereksinim açısından çok küçük bilgisayarlarda maksimum performans ile çalışabilecek şekilde geliştirildiğinden dolayı da aslında insanların çok ciddi anlamda beğenisini kazanmış unsurlardan birisi oldu.

Windows 10 oyun performansı ile alakalı olarak genç kardeşlerimizin internet üzerinden daha şimdiden çok ciddi bir şekilde araştırmaları olduğunu görebiliyoruz. Bilgisayar oyunlarının maksimum performansa ulaşması ile birlikte bilgisayarlarında bu deneyimi yaşamak isteyen ve işletim sistemi performansından yana sorun yaşamak istemeyen oyun severler bu anlamda çok önemli araştırmalar yapıyorlar. Yapılan tanıtımda aslında oyun performansı ile alakalı olarak net bilgiler sunulmamıştı fakat denemelerin ortaya çıkması ile birlikte yazılımcıların bu konu ile alakalı detayları sunduğunu görebiliyoruz. Tabi ki yabancı yazılımcılar geliştirici versiyonu üzerinde bu tip oyunları deneyerek insanların fikir sahibi olabilmeleri için gerekli bilgiyi en ince ayrıntılarına kadar bilgi sahibi olmamıza yardımcı olmuşlar.

Oyun performansı açısından sistemi kendi kendine stabil edebilecek bir işletim sistemi gerçekleştirildi. Bildiğimiz gibi bir süre önce bilgisayarın oyun performansını arttırmak için Game Booster tarzı yazılımlar kullanmamız ve işletim sistemini oyun moduna almamız gerekirdi. Windows 10 isimli işletim sistemi, kısa bir zaman içerisinde yapılan değişiklikler ile birlikte kendi kendini oyun moduna alarak en iyi verimi alabilmeniz için stabil çalışma moduna geçiyor. Bu mod içerisinde hangi oyunu oynarsanız oynarsanız oynayın maksimum performans alabileceksiniz ancak bu aşamada en önemli detaylardan birisi de kuşkusuz ki bilgisayarınızın donanımlarının kalitesi olacaktır. Bu detayları dikkate alarak işletim sisteminin performansı değişiklik gösterebilir ve yanıltıcı olmak istemeyiz.

Yakın zaman içerisinde işletim sisteminin yeni özellikleri ile alakalı olarak çok daha detaylı gelişmeler ortaya çıkacak ve bu gelişmeler akabinde yeni teknolojileri takip edebilme şansına da sahip olabileceksiniz. Araştırmalarımız devam ediyor ve sitemiz içerisinde en güncel haberleri sorunsuz bir şekilde takip edebilme şansına erişeceksiniz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 10 Yükseltme hataları : 0x800F0923 hatası

Windows 10 Yükseltme hataları : 0x800F0923 hatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir