Anasayfa / Eğitimler / Windows 10 Nasıl Kurulur?

Windows 10 Nasıl Kurulur?

Bilgisayarınıza Windows 10 yüklemek ister misiniz?

1. Adım : Windows Insider Programına üye olun ve Windows 10’un ISO dosyasını indirin.

2. Adıowm : Normal bir Pc üzerinde kurulum gerçekleştiriyorsanız indirdiğiniz ISO dosyasını CD’ye yazdırın yada ön yüklenebilir bir USB ile kurulumu başlatın.

Kurulumu başlattığınızda aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Size uygun dil, saat ve klavye seçeneklerini belirleyerek “Next” butonuna tıklayın.

 

 

“Install” butonuna tıklayarak bu ekranı geçin.

 

 

 

Bu aşamada Windows yükseltme mi yada standart bir kurulum yapmak istediğimizi soruyor. Biz“Custom:Install Windows only” seçeneği ile sıfırdan kurulum yapıyoruz.

 

 

 

Bu noktada diskinize bölümler oluşturabilir ve sisteminizi kurabilirsiniz. Biz bölümlere ayırmadan direk disk üzerine kurulumu gerçekleştiriyoruz.

 

 

 

Kurulum işleminin başladığını göreceksiniz.

 

 

 

Kurulum işleminden sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Yeniden başlama işleminden sonra aşağıdaki resimdeki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteminiz yapılandırmalarını değiştirebiliyorsunuz. Örneğin Windows güncelleştirmelerinin etkin olup olmaması gibi fakat bu ekranı “Use express settings” butonuna tıklayarak standart kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

 

 

 

Şimdiki ekranda Microsoft hesabınızla oturumunuzu açmanız gerekmektedir. “Don’t have an account”seçeneğiyle hesap açmadan geçebilirsiniz fakat bir çok yeni özellik devre dışı kalacaktır. Bu sebeple yeni hesap oluşturmalı yada mevcut hesabınızla giriş yapmalısınız.

 

 

 

Şimdiki ekranda nasıl bir kurulum yapmak istediğinizi soruyor eğer isterseniz başka bir bilgisayardan tüm ayarlarınızı çekebilirsiniz. Biz sıfırdan bir kurulum istediğimiz için “Set this up as a new PC instead”seçeneğiyle devam ediyoruz.

 

 

 

Windows ile entegre olarak çalışan OneDrive hesabınızı entegre edebilirsiniz.

 

 

 

Ekran renklenecek ve uygulamalar kurulacaktır.

 

 

 

ve nihayet masa üstümüz gözüktü. Artık başlat menüsüne rahatça tıklayabilirsiniz. =)

 

 

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 10 Zararlı Olabilecek Yazılım Bulundu Uyarısı ve Hatası

Kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulaması kullanın. Kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulaması yüklemek ve bu uygulamanın güncel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir