Anasayfa / Windows 10 / Windows 10 Etkinliği ve DirectX 12 Tanıtımı

Windows 10 Etkinliği ve DirectX 12 Tanıtımı

Microsoft firması son dönemde oldukça hareketli çalışıyor olacak ki yeni nesil ürünlerini ardı arkası kesilmeden çıkarmaya başladı. Bildiğimiz gibi bundan bir süre öncesinde düzenlenen büyük bir lansman ile bilrikte Windows 10 tanıtımı yapılmış ve insanlara yeni nesil bir işletim sistemi sunulacağı ile alakalı olarak net bir şekilde açıklamalar yapılmıştı. Bu açıklamaların ardından ortaya çıkan gelişmeler ve firmanın işletim sistemi üzerinde sunduğu değişiklikler de ciddi anlamda ilgi çekici bir nitelik kazandı. İşte bu noktada yeni bir yazılım üzerinde daha çalışmaya başlamışlar ki onu da yeni öğrendik ve siz değerli okuyucularımız ile paylaşmayı düşünüyoruz. Kısa süre içerisinde Windows 10 etkinliği adı altında yeni bir organizasyon olacak.

21 Ocak 20154 tarihinde yapılması planlanan bu etkinlik çerçevesinde Microsoft firmasının üst düzey mühendisleri, işletim sistemi ile alakalı olarak tün yenilikleri ve olması gerekenleri işin uzmanları ile fikir alışverişi yaparak geliştirmek ve işletim sisteminin tanıtımını ve geliştirilebilirliği hakkında bilgi verimini sunmak için düzenlenecek etkili bir toplantı olarak da dikkat çekecek. Bu toplantı kapsamında o kadar farklı seçenekler sunulacak ki işletim sisteminin yanında daha farklı yenilikler de insanlara sunulacak ve teknoloji piyasasına bu anlamda yeni bilgiler sunulmaya da devam edecek. Bu yeniliklerden birisi ile alakalı olarak sizler adına araştırma yaptık ve çok önemli bir bilgi edindik diyebiliyoruz.

Etkinlik içerisinde yeni nesil istemci yazılımlarından birisi olan DirectX 12 tanıtımı da yapılacak ve insanlara tekrardan güncellenmiş bir yazılım deneyimi sunulacak. Bu hareketten anladığımız kadarı ile Microsoft firması anlamda fark yaratacak bir işletim sistemi ile kullanıcıların karşısına çıkmayı hedefliyor ve bu hedefinde de emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor gibi görünüyor. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yazılımlarda da çok ciddi değişiklikler olacağını vurgulayan Satya Nadella, insanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak olduğunu ve yeni nesil işletim sistemlerinde hataya ve olumsuz geri bildirimlere yer vermeyi kesinlikle düşünmediklerini de açıklayarak aslında bu anlamda bir devrim arefesinde olduklarını da yinelemiş oldu.

Etkinlik nezdinde bu tip yazılım güncellemelerini fazlası ile göreceğiz gibi geliyor ki bunlar içerisinde DirectX 12 tanıtımı sadece bir başlangıç. Yazılımsal anlamda işletim sistemi modülü üzerinde de yeni nesil ayarlar yapılacak ve kullanıcılara çok düşük performanslarda bile etkin seçenekler sunabilecek bir işletim sistemi geliştiriliyor diyebiliriz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 10 Yükseltme hataları : 0x800F0923 hatası

Windows 10 Yükseltme hataları : 0x800F0923 hatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir