Anasayfa / Windows 7 / Ürün Bulunamadı Hatası

Ürün Bulunamadı Hatası

Ürün Bulunamadı ya da Item Not Found olarak da bilinen Windows hatasının çözümü

 

 

 

Tam Adı: Ürün Bulunamadı
Tam Metin: Artık C:… konumunda değil. Öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin.”
Hatayı Veren Dosya:  C:/Windows/explorer.exe
Sistem:  Windows  7

 

 

Ürün bulunamadı hatası olarak bilinen bu hata, çalıştırmak istediğimiz programın, oyunun, belgenin bilgisayardaki yerinin değişmesi yada silinmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır.

 

Çözüm

Eğer uygulamanın yerini biliyorsanız Ürün Bulunamadı hatası için ilk yapmanız gereken hata penceresinden uygulamanın adresini seçerek yada uygulamanın üzerine sağ tıklayıp masa üstüne kısa yol oluştur diyerek uygulamayı kullanmaya devam edebiliriz.

Tabi bu çözüm, soruna iyimser bir yaklaşımda işe yarar sadece.  Başka bir iyimser yaklaşım ise uygulamanın dosyalarını farketmeden başka bir yere taşımış olmamız. Bunun için Windows 7 arama çubuğunu kullanabiliriz.

Arama kısmına programla ilgili hatırladığım herhangi bir dosya ismini yada uygulamanın ismini yazarak arama yapmamız. Çıkan sonuçlardan uygulama ile ilgili olduğunu düşündüğümüz sonucun üzerine sağ tıklayıp Dosya Konumunu Aç diyerek taşıdığımız yeri bularak yeniden kullanmaya devam edebiliriz.

Bu basit yöntemler eğer işe yaramadıysa eğer dosyayı fark etmeden silmiş olabilirsiniz yada uygulama dosyaları bir Virüs tarafından zarar görmüş olabilir.

Elinizde uygulamanın setup dosyası varsa çalıştırarak yeniden kurma ekranında güncelle, onar, düzeltgibi seçenekleri işaretleyerek uygulamayı yeniden çalıştırmayı deneyebilir yada yeniden kurulum yaparak sorunu giderebiliriz.

Eğer elinizde kurulum dosyaları yada CD si yoksa ve uygulamayı yeniden bulma, indirme şansınız yoksa herhangi bir silinen kurtarma programı ile dosyalarınızı geri getirmeyi deneyebilirsiniz.

 

Bu işlem için aşağıdaki makalede verilen ücretsiz uygulamaları da kullanabilirsiniz.   Dosya Kurtarma

Eğer sorununuzun virüs, spy benzeri yazılımlar kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız Virüs Programı ile tam bir tarama yaptıktan sonra aşağıdaki linkte verdiğim Malware, Spyware programını kullanmanızı tavsiye ederim.

Malware, Spyware, Trojan temizleme.   ComboFix

Virüs taraması sonucu oluşacak sorunlardan www.windowshata.com sitesi sorumlu değildir.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Google Drive Kapatılması Gerekiyor Sorunu ve Çözümü

Bulut teknolojileri bildiğimiz gibi artık dünyanın en büyük şirketlerinin dahi en çok önemsediği unsurlardan birisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir