Anasayfa / Teknoloji / Donanım / TeamViewer Nedir? Nasıl Kullanılır?

TeamViewer Nedir? Nasıl Kullanılır?

Artık teknoloji o kadar doruk bir noktaya ulaştı ki uzaktan bağlantı programları sayesinde bir sorunu uzaktan çözmek çok daha kolay bir hale geldi. Windows işletim sistemleri, dünyanın en yaygın ve hemen hemen tüm programları destekleyen işletim sistemlerinden birisi durumunda. Apple Mac OS işletim sistemi hala dünya üzerinde ki pek çok uygulamayı desteklemediğinden ve kendi uygulamalarını geliştirme yolundan gittiklerinden dolayı insanlar tarafından ciddi anlamda kötümseniyor. Ancak her ne olursa olsun dünyanın en gelişmiş bilgisayarlarını ürettiklerini de söyleyebilmek mümkün hale geliyor. Şimdi sizlere TeamViewer isimli son teknoloji bir programı anlatacak ve bu anlamda fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız.

TeamViewer Nedir?

Bu mükemmel program, son derece küçük boyutlu bir programdır ve başka bilgisayarlara mesafe ve ülke tanımaksızın destek vermenize yarayan son teknoloji bir sistem. Birkaç sene içerisinde bu ürünler ile alakalı olarak çok daha yeni modeller ortaya çıkarılmış olsa da en gelişmiş program kuşkusuz ki TeamViewer programıdır. Normal şartlarda ücretli olarak satılan bir program ancak kişisel sürümler için 30 gün boyunca tek bir İP ile sorunsuz şekilde kullanabiliyorsunuz.

Arayüzü son derece basit ve hatta bilgisayarlar arası veri alışverişi yaparken de son derece pratik çözümler sunan mükemmel bir program. Ki artık mobil cihazlar için de geliştirildi ve telefonlar ya da tablet bilgisayarlar için de uzaktan destek alabilme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

TeamViewer Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit olan pratik bir programdır. İnternet üzerinden resmi sitesini kullanarak bilgisayarınıza indiriyorsunuz ve kişisel sürüm olarak kuruyorsunuz. Daha sonra bilgisayarınıza özel olarak atanmış ID numarası vbe şifre karşınıza geliyor. Bu bilgiler, başka bir TeamViewer kullanıcısının sizin bilgisayarınıza bağlanarak destek verebilmesi için olmazsa olmaz bilgilerdir. Kısacası bu bilgileri siz kendisine iletmeden bilgisayarınıza bağlanması imkansızdır.

Destek durumlarında bu bilgileri karşı tarafa ilettiğinizde bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyor. Ya da sizler karşı taraftan bu bilgileri isteyerek sağ kısımda yer alan ID kısmına bilgileri giriyorsunuz ve daha sonra şifre istendiğinde şifreyi yazarak sorunsuz bir şekilde karşıdaki bilgisayara bağlanıyor ve destek verebiliyorsunuz. Mümkün olan en yüksek performansta cihazları düzenleyebilme imkanınız oluyor ve her ne olursa olsun bilgisayarlara zarar vermeyen gelişmiş bir program. Artık tüm dünya bu programları kullanıyor ve sizlerde bilgisayarlarınızda mutlaka bulundurmalısınız.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Facebook ve Twitter Yeniden Banlanabilir

İnternet yasakları ile alakalı olarak bundan 6 ay kadar önce çok ciddi bir sürecin içerisinde yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.