Anasayfa / Windows 7 / Stop 0x0000024 ve NTFS_FILE_SYSTEM Windows Hatası

Stop 0x0000024 ve NTFS_FILE_SYSTEM Windows Hatası

Stop 0x0000024 ya da NTFS_FILE_SYSTEM hatası NTFS  sistem dosyası olan NTFS.sys’den kaynaklanmaktadır. Bu dosya NTFS sürücülerinde okuma, yazma işlemi için kullanılmaktadır. Genellikle dur hatası yada mavi ekran ile sonuçlanır. Mavi ekran verdiği durumlarda kaydedilmemiş çalışmalarınız büyük olasılıkla kurtarılamaz.

 

eri bozulma durumu için CHKDSK işlemi yapabilirsiniz. CHKDSK işlemi için

Masa üstündeki bilgisayarım simgesine tıklayıp ,disklerimizin üzerinde sağ tık yaparak özellikler (properties) seçeneğini işaretliyoruz.

Açılan pencerede araçlar (tools) sekmesine geliyoruz. Araçlar penceresindeki Şimdi Denetle… (Check Now…) butonuna tıklıyoruz.

disk onarma

Şimdi Denetle… (Check Now…) butonuna tıkladıktan sonra açılan pencereden Bozuk sektörleri tara ve düzeltmeye çalış (Scan for and attempt recovery of bad sectors) seçeneğini işaretliyoruz ve Başlat (Start) butonuna basarak. Disk onarma işleminin bitmesini bekliyoruz.

 

 

Bozuk sektörleri tara ve düzeltmeye çalış (Scan for and attempt recovery of bad sectors) seçeneğini işaretlemeniz işlemin daha uzun sürmesine sebep olacaktır.

 

Hakkında Windows Hata

Check Also

Google Drive Kapatılması Gerekiyor Sorunu ve Çözümü

Bulut teknolojileri bildiğimiz gibi artık dünyanın en büyük şirketlerinin dahi en çok önemsediği unsurlardan birisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir