Anasayfa / Windows XP Hataları / Skype Kernel32.dll Hatası ve Çözümü

Skype Kernel32.dll Hatası ve Çözümü

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı son birkaç sene içerisinde Skype oldu. Bilindiği üzere kısa zaman içerisinde yazılım teknolojilerinin ulaştığı son nokta herkesi etkiliyor. İşletim sistemi anlamında Microsoft firmasının sürekli çalışmalar yapması kullanıcıları bu anlamda bir bilinmeze doğru itse de zaman içerisinde farklı farklı yorumlar ortaya çıktı. Windows XP, bildiğimiz gibi her ne olursa olsun hala en çok sevilen ve en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Bu işletim sisteminin bu denli yoğun olarak kullanılmasında ki esas etken son derece pratik ve bir o kadar da kaliteli bir yazılım olmasıdır. Nitekim zaman içerisinde Skype ile alakalı olarak sorunlar ortaya çıkmaya başladı.

Skype kernel32.dll hatası, Windows XP kullanıcılarının belli bir çoğununluğunun karşılaştığı sorunlardan birisi durumunda. Bu sorun, doğrudan Service Pack sürümünüz ile alakalı olabileceği gibi aynı zamanda System32 klasörü içerisinde Kernel32.dll dosyasının bulunmuyor olmasıdır. Tabi ki bu sorunun da doğrudan bir çözümü var. Windows XP kullanıcıları Service Pack 1 ve 2 sürümlerinde ne yazık ki Skype programını kullanamamaktalar. Ancak belli başlı çözüm önerilerimiz olacak ve bu çözüm önerileri akabinde öyle umuyoruz ki programı sorunsuz bir şekilde çalıştırıp kullanabileceksiniz. Yazılım yeni nesil bir yazılımdır ve eski sürümlerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Skype Kernel32.DLL Hatasının Çözümü

Skype, yeni nesil bir yazılım olsa da dünya genelinde hala Windows XP kullanıcıları olduğundan dolayı yeni sürüm bir şekilde internet üzerinde yayınlanmıştı. Fakat şuan bunu bile bulmak son derece güç. Skype Kernel32.dll hatası birçok farklı çözüme sahiptir. Bu çözümleri sırası ile anlatmak ve fikir edinmenize yardımcı olmak istiyoruz.

ÇÖZÜM 1 – Service Pack 3 Güncellemesi

Skype, Windows XP sürümlerinde Service Pack 3 versiyonu dışında çalışmamaktadır. Bilgisayarınızın Service Pack sürümü 3 değil ise muhtemelen kernel32.dll hatası alırsınız. Windows XP Service Pack 3 güncellemesi internet üzerinde hali hazırda yer almaktadır.

Windows XP Service Pack 3 Güncellemesini İndirmek için Tıklayınız…

 

ÇÖZÜM 2 – Skype Uyumlu Kernel32.dll Dosyası

Skype tüm kernel dosyalarını kendisine bir referans olarak kabul etmez. İlk yöntem işe yaramadı ise Skype için özel olarak hazırlanmış Service Pack 3 uyumlu kernel32.dll dosyasını indirmeniz gerekir. Bu dosyayı indirdikten sonra Bilgisayarım > Yerel Disk C > Windows > System32 klasörü içerisine yapıştırınız.

Skype Uyumlu Kernel32.DLL Dosyasını İndirmek için Tıklayınız.

 

ÇÖZÜM 3 – Skype 6.6 Verisyonunu Kurun

Skype yeni nesil bir yazılımdır ancak Windows XP Service Pack 3 sürümü için hazırlanmış olan verisyonu Skype 6.6 versiyonudur. Bu versiyonu internet üzerinde bulabilmeniz zor ancak aşağıdaki bağlantıdan bunu indirerek kurulumunu deneyebilirsiniz.

SKYPE 6.6 için TIKLAYIN…

Skype kernel32.dll hatasının çözümü kısaca bu şekilde açıklanabilir. İlk aşamadan sonra çözülme olasılığı %90’dır ancak çözülmemesi gibi durumlarda diğer alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

PFN_LIST_CORRUPT – 0x0000004E Hatası ve Çözüm Yöntemleri

PFN_LIST_CORRUPT – 0x0000004E  Hatası ve Çözüm Yöntemleri     Tam Adı: PFN_LIST_CORRUPT Hata Kodu:  0x0000004E Sistem: Windows XP, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir