Anasayfa / Windows Soruları / Windows 7 Sorunları / Shader Pixel Hatası ve Çözümü

Shader Pixel Hatası ve Çözümü

Windows hataları birçok farklı şekilde karşımıza çıkıyor ve her ne olursa olsun çözümü ile alakalı olarak kısa bir zaman dilimi içerisinde en kesin çözümleri sizlere sunma yolunda bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz. Birkaç sene içerisinde ülkemizde bilgisayar kullanım oranı hat safhalara çıktı ve bilen ya da bilmeyen insanların tamamı çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalarak sıkıntı yaşamaya başladılar. Bunların çözümü yolunda son dönemlerde en çok sitemizde çözüm bulunuyor ve bu anlamda hizmet vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Oyun severler, özellikle yüksek kapasiteli bir oyun oynamak istediklerinde karşılarına sıklık ile çıkan bir hata var ve bu hatanın nedeni ve çözümü yolunda önemli adımlar atıyoruz.

Shader Pixel hatası, son dönemde bilgisayarlarda en sık rastlanan sorunlardan birisi. Özellikle oyunlara girmek istediğinizde bu sorunu yaşıyorsunuz. Oyun teknolojilerinin doruk noktalara çıkması ile birlikte artık oyunların grafik gereksinimlerinde de çok ciddi yükselmeler söz konusu oldu. Kısacası ortalama bir ekran kartı ile günümüz modern oyunlarını ne yazık ki bilgisayarlarınızda tam performans ile oynayamıyorsunuz. Bu aşamada sizlere öncelikle sorunun esas nedenini anlatmak ve çözümü yolunda öneriler sunmak istiyoruz. Bu hatayı oyuna giremeden alan kullanıcılar için net olarak çözüm yolu üretmem güç. Ancak yine de sizlere bu anlamda fikir sunmak çok önemlidir. Şimdi detayları biraz daha yakından inceleyerek fikir edinelim.

Shader Pixel Hatası

Shader Pixel hatasının nedeni, girmek istediğiniz oyunun bilgisayarınızda ki ekran kartında yer alan Vertex Pixel Shader değeri ile uyuşmamasıdır. Dolayısı ile byle bir hata alırsınız. Ya da bilgisayarınızda uyumlu DirectX sürümü yüklü değildir ve yine bu sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kısacası doğrudan ekran kartı bileşenleri ile alakalı olarak yaşanan sıkıntılardan birisi olarak dikkat çeker. Bu sorunun kökten çözümünü istiyorsanız ekran kartınızı değiştirerek daha yeni nesil bir ürün üzerine yoğunlaşmanız sizler için mükemmel bir seçenek anlamına gelecektir. Ancak doğrudan çözüm önerileri istiyor olabilirsiniz. Shader Pixel hatasının çözümü ile alakalı olarak başarılı olunan bazı seçenekler aşağıdaki gibidir;

  1. DirectX sürümünü güncelleyin.
  2. Ekran kartı yazılımını güncelleyin.
  3. Oyunun grafik ayarlarını oyuna girmeden ayarlayabiliyorsanız minimum düzeye indirin.
  4. Oyunun minimum sistem gereksinimleri ile bilgisayarınızı karşılaştırın.

Bunun dışında ek olarak yapabileceğiniz herhangi bir ek çalışma söz konusu değil. Ekran kartınızı değiştirmeden bu oyunu ne yazık ki oynayamazsınız anlamına geliyor.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Harddisk Bozuk Mu? Nasıl Anlarım?

Son dönemde internet üzerinde sıklık ile aranan konulardan birisi de Harddisk bozuk mu, nasıl anlarım? Bildiğimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir