Anasayfa / Antivirus / Popüler Bilgisayar Virüsleri Bölüm.1

Popüler Bilgisayar Virüsleri Bölüm.1

Virüsler, bilgisayar kullanan herkesin başına en az bir kez gelmiş bilgisayar problemleridir. Bu problemler kötü amaçlı bazı insanlar tarafından çıkar sağlamak için bilgisayarınıza çeşitli yollar iel bulaştırılabilir.

Virüsler, bilgisayarınızı sebepsiz yere yavaşlatır, sahip olduğunuz sistemden daha azını kullanmanızı sağlar, bilmediğiniz dosyalar programlar yaratır veya kurar, programların veya verilerin kaybına sebep olur, bilgisayarınız sebebpsiz yere hata mesajları vermeye başalyabilir, garip mesajlar veya müzikler duymaya başalyabilirsiniz, harddiskinizin özelliklerini değiştirerek erişiminizi engelleyebilir.

Bilgisayarınızda hatalara yol açıcak virüslerden bazıları,

Boot Sector Virüsü, Boot sector terimi bilgisayarınızın işletim sistemini açarken harddiskin içindeki kullandığı boot bölümüne verilen addır. Modern bilgisayarlarda bu bölüme “master boot record” bölümü adı verilir, Biçimlendirilmiş bir harddiskteki ilk bölümdür. bilgisayar açılırken işlemler buradan başlatılır. Bir çok güvenlik önlemiyle koruma altına alınmıştır. Yani eskisi kadar popüler değildir ama hala saldırılar mevcuttur.

Browser Hijacker, bu tip virüsler bilgisayarınıza internetten indirdiğiniz dosyalar ile birlikte gelerek kurulur. Genellikle kullandığınız web taracılarını etkiler. Otomatik olarak yeni sayfalar açar ve yine otomatik oalrak sizin girmek istediğiniz siteleri otomatik olarak kendi adreslerine yönlendirirler. “CoolWebSearch” programı en popüler olanlarındandır. Günümüzde bu saldırıalr oldukça yoğun bir şekilde kullanıcıları rahatsız etmektedir.

Hakkında Windows Hata

Check Also

HouseCall Gelişmiş Virüs Taraması

Bilgisayar virüsleri bildiğimiz gibi kısa zaman içerisinde sistem üzerinde çok ciddi hasarlara yol açabilir ve zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir