Anasayfa / Windows 10 / Neden Windows 9 Değil, Windows 10 Çıktı?

Neden Windows 9 Değil, Windows 10 Çıktı?

Microsoft işletim sistemleri ile alakalı olarak her geçen gün yeni spekülasyonlar ortaya çıkıyor ancak insanların belli bir çoğunluğunun kafasını meşgul eden farklı bir durum var. Bildiğimiz gibi işletim sistemleri ile alakalı olarak her geçen gün çok daha farklı seçeneklerin ve teknolojilerin merak edildiği ortada. Windows 8 işletim sistemi ile birlikte 7 sürümüne nazaran ciddi eleştiriler alan bir Microsoft firması olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. 7 sürümünden sonra bu ışıkta çok daha kaliteli bir ürünün ortaya çıkacağını merak ile bekliyorduk ancak Windows 8 işletim sistemi, her ne kadar pratik bir arayüze sahip olsa da belli başlı özellikleri nedeni ile çok ciddi eleştiri almıştı.

Windows 10 işletim sistemi ile alakalı olarak çalışmalar işte bu nedenden dolayı geciktirilmedi ve bundan 2 ay kadar önce Microsoft firması tarafından resmi tanıtım lansmanı yapıldı. Hatta insanların 8 sürümüne nazaran daha farklı bir işletim sistemi altyapısı oluşturulduğunu görebilmeleri için teknik önizleme sürümü yayınlayarak insanların fikir edinmesine de yardımcı oldular. Ancak bizlerin ve eminim ki hepinizin kafasında ayrı bir soru işareti belirdi. Hepimiz bilindiği üzere sitelerimizde aldığımız haberleri Windows 9 adı altında yayınlıyorduk ancak durum beklediğimiz gibi olmadı. Belki de bize inat yaptılar gittiler 10 sürümünü çıkardılar diyebiliyorduk. Ancak neden Windows 9 değil de Windows 10 sürümü olduğunu da içten içe merak ediyorduk, haksız mıyım?

Neden Windows 10 Sorusunun Yanıtı

Biz bu sorular ile kafamızı meşgul ederken sanıyorum ki bu durum sadece Türkiye’de değil tüm dünya genelinde yankı bulan bir konu oldu. Öyle ki Microsoft firmasından bu konuya ilişkin olarak resmi bir açıklama yapıldı. Açıklamayı enine boyuna okudum ve anladığım kadarını sizlere özet olarak geçmek istiyorum. Ancak şunu söylemeliyim ki mantıken en doğrusunu yapmışlar. Her ne kadar görüntüsel olarak söylenileni yansıtmasa da işlevsel olarak fark yaratacak bir işletim sistemi oluyor. Açıklama şu şekilde;

Microsoft firması işletim sistemi teknolojilerinde devrim yaratmaya devam ediyor ancak Windows 8 işletim sistemimiz çok fazla tercih edilmedi. Tercih edilse de beğenilmedi. Biz de kısa süre içerisinde güncelleme yoluna gittik. Windows 9 işletim sistemini herkes bekliyordu ancak bizler, mantıken düşündük ve bu çalışmalarımızın Windows 8 sürümünün bir devamı olmayacağını düşündüğümüz için 9 rakamını atlayarak 10 olmasına karar verdik.

Adamlar akıllı düşünmüş arkadaşım. Böyle bir teknolojiyi yapıyorsan bu tarz ince detaylara önem vereceksin ki bizim de ağzımız açık kalsın değil mi?

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 10 Yükseltme hataları : 0x800F0923 hatası

Windows 10 Yükseltme hataları : 0x800F0923 hatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir