Anasayfa / Teknoloji / Microsoft Windows 7 Desteğini Çekti

Microsoft Windows 7 Desteğini Çekti

Microsoft şirketinin yaptığı en iyi işletim sistemlerinden birisi de Windows 7 işletim sistemidir. Bu tezimize destek vermeyecek olan var mı? Windows XP gibi mükemmel bir işletim sisteminin ardından Vista fiyaskosu yaşandı ancak durumu tamamı ile toplamaları Windows 7 ile oldu. Stabil çalışması, pratik olması ancak sistem gereksinimlerini biraz yüksek tutması her ne olursa olsun işletim sisteminin profesyonel çalışma mantığı ile alakalı olarak herhangi bir sorun teşkil etmiyordu. Nitekim kısa bir süre içerisinde Microsoft şirketi daha yeni atılımlar içerisine girdiler ve Windows 8 çıktı. 7 sürümü kadar ilgi görmese de arayüzü ve FLAT TASARIMI sayesinde çok ciddi bir kesime kısa süre içerisinde hitap etmeyi başardı.

Windows 7 ücretsiz desteği uzun bir süredir devam ediyordu. Daha da uzun bir süre devam edeceğini tahmin ediyorduk. Ancak Microsoft şirketi yaptığı bir açıklama ile tüm kullanıcıları ve bizleri bu anlamda hayal kırıklığına uğrattı demek yanlış olmaz. Anlatmak istediğimiz aslında başlıktan da belliydi. Microsoft şirketi, kısa bir süre içerisinde Windows 7 işletim sistemi için verdiği ücretsiz desteği çekeceğini açıkladı. Daha 1 sene kadar önce XP için verdiği desteği yeni kaldırmıştı. İnsanlar bu anlamda çok ciddi şekilde isyanlarını dile getirdiler ve şirketi geri bildirim yağmuruna tuttular ancak nafile. Bu durum 6 ay kadar destek vermeleri için etken oldu ve sonrasında destek yeniden kaldırıldı.

 

 

Şimdi Windows 7 kullanıcılarının kafasında şu soru işaretleri oluştu. “Acaba işletim sistemini silmem gerekecek mi?” ve “Bundan sonraki sorunlarımda ne yapmam gerekecek?” şeklinde. Microsoft şirketi bu konu ile alakalı olarak gerekli açıklamaları en detaylı şekilde yaptı sayın okuyucularımız. Öncelikle işletim sistemini sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebileceksiniz. Format dahi atsanız bu zamana kadar yapılmış olan güncellemelerin tamamını sorunsuz bir şekilde bilgisayarınıza indirerek kurabileceksiniz. Bu anlamda herhangi bir sıkıntı olmayacağına garanti verdiler. Ancak sorunlarınız ile alakalı olarak artık ücretsiz destek devri kapanıyor. Microsoft şirketinden bu işletim sistemi ile alakalı destek almak istediğinizde ücretini ödemek zorunda kalacağınızı da hatırlatmak istiyorum.

Alışık olmadığım ve çok da olumlu karşılamadığın konulardan birisi. Microsoft şirketi Satya Nadella’nın başa gelmesi ile birlikte çok farklı çalışmalar yapacak gibi görünüyor ancak detaylar nasıl olacak merak ile bende bekliyorum. Sitemizi takip ederseniz Windows ile alakalı olarak aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm sorunlara çözüm bulabilme şansına da sahip olabileceksiniz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Facebook ve Twitter Yeniden Banlanabilir

İnternet yasakları ile alakalı olarak bundan 6 ay kadar önce çok ciddi bir sürecin içerisinde yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.