Anasayfa / Antivirus / İnternet Tarayıcınızdan Bütün Virüsleri Temizleyin

İnternet Tarayıcınızdan Bütün Virüsleri Temizleyin

Günümüzde karşılaşılan en büyük birüs problemlerinden olan internet tarayıcısına virüs bulaşması gerçekten can sıkıcı olabiliyor. İstediğiniz sayfalara giderken virüsün yönlendirdiği sayfada kendinizi bulmanız veya bütün ekranın reklamlar ile kaplanması gibi belirtirler gösterebiliyor.

Başlıca virüslerin belirtileri :

– Ana sayfa değişiklikleri.

– Kendiliğinden açılan reklamlar.

– İnternette meydana gelen yavaşlama problemleri.

– Arama sonuçlarındaki değişiklikler.

-Farklı sayfa yönlendirmeleri.

Bu sorunları veya bunlara benzer problemleri yaşıyorsanız internet tarayıcınıza virüs bulaşmış demektir.

İnternet tarayıcınıza bulaşan virüsleri silmek için Adwcleaner programını kullanınız. Programı indirdikten sonra kurduğunuzda otomatik olarak işlemleri gerçekleştirecektir.

Bu işlem virüslerinizi otomatik olarka silecektir ama tamamiyle virüslerden kurtulmuş sayılmazsınız. Tekrardan bulaşmamaları için Bİlgisayarınızın ana sayfasındaki kısayolların dizinlerinin orjinal olduğundan emin olun.

Bunun için, kullandığınız tarayıcının simgesine sağ tıkladıktan sonra

Farklı tarayıcılar:

Internet Explorer için: C: \ Program Files \ Internet Explorer \ iexplore.exe” Windows 32-bit veya C: \ Program Files \ Internet Explorer (x86) \ iexplore.exe” için Windows 64-bit için.

Mozilla Firefox: : C: \ Program Files \ Mozilla Firefox \ firefox.exe” Windows 32-bit veya C: \ Program Files (x86) \ Mozilla Firefox \ firefox.exe” için Windows 64-bit için.

Google Chrome: C: \ Program Files \ Google \ Chrome \ Application \ chrome.exe

Dizinlerin bu şekilde olduğundan emin olunuz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sorna rahatca internette dolaşmaya devam edebilirsiniz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Bilgisayarın Isındığını Nasıl Anlarım?

Bilgisayarların ısınması ve beraberinde gelen sıkıntılar, son dönemlerde kullanıcıların canını oldukça sıkan unsurlardan birisi olarak dikkat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.