Anasayfa / Antivirus / İnjection Virüsü

İnjection Virüsü

İnjection virüsü, bilgisayar kullanıcıları tarafından çok fazla bilinmeyen ancak tehlike anlamında zaman içerisinde çok ciddi sıkıntılar ortaya çıkarabilecek olan kalıtsal sorunlardan birisi olarak dikkat çeker. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde sunucu teknolojilerinde yaşanan önemli gelişmeler ve kişisel bilgisayarların ulaştığı son nokta gerçekten takdire değer. Zaman içerisinde o kadar farklı zararlı yazılım modeli ortaya çıkarıldı ki işin uzmanları bile zaman içerisinde o kadar ciddi sıkıntılar yaşıyorlar ki bu gibi sorunların ortaya çıkarabileceği kötü durumların etkisinde kalmama amacı içerisindeler. Bilgisayarlarınızı son dönemlerde internet üzerinden indirdiğiniz dosyalar çok ciddi anlamda tehdit ediyor ve bu tehlikenin zaman içerisinde ulaştığı kapsam da şaşırtıcı.

İnjection virüsü, genellikle sunucularda ki İnjection açığı ile bağdaştırılır. Kısmi olarak benzerlikleri vardır ve kişisel bilgisayarlarınızda açıklar vererek kötü niyetli yazılımcıların bilgisayarlarınızı izlemesine ve bilgilerinizi çalabilmesine olanak veren bir sistemdir. Bu tip sıkıntıların internetten indirdiğiniz dosyalar yardımı ile bilgisayarınıza bulaştığını ve kalıcı olarak sorunlar ortaya çıkarabileceğini de unutmamanız gerekir. Bu tip açıkları bulabilecek virüs programları sayılıdır. Bildiğimiz gibi artık işletim sistemleri her virüs programına destek vermiyor ve hal böyle olunca kendinize özel ve son derece kullanışlı virüs yazılımları bulmak zorundasınız. Bu gibi yazılımları bulduğunuz takdirde bilgisayarınızı birçok farklı virüs yazılımından koruyabilir ve kendi içerinizde de ciddi anlamda güvenlik önlemlerinizi almış olursunuz.

Bu açığın bilgisayarınıza hangi yollardan bulaştığını net olarak algılamanız zor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu sorunu birçok virüs programı dahi algılayamaz ve sizlere kısa zaman içerisinde çok ciddi sıkıntılar yaşatabilecek bir nevi virüs sistemi edinmiş olursunuz. Aslında bu virüsün belirtileri az çok ortadadır. Bilgisayarınızın izlendiği ve üzerinde işlem yapıldığını anlayabilirsiniz. Bunun en büyük örneklerinden birisi ise kontrolünüz dışında yapılan işlemlerdir ve bunu monitörünüzde inceleyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda en kısa süre içerisinde bilgisayarınızın internet kablosunu çekin ve modemi resetleyin. Gerekirse bir gün boyunca açmayın ki kısa zaman içerisinde bilgisayarınıza sızabilecek tehlikelere karşı önlem almış olun. Bu sürede de IP adresiniz değişiklik göstersin.

İnjection virüsünü bilgisayardan temizlemek için gerçekten bu işin uzmanı bilgisayarcılara ihtiyacınız olacak. Kendileri sistem dosyaları üzerinde belli başlı ayarlar yaparak bilgisayarınızda ki bu sorunu kaldırabilirler ancak aksi durum söz konusu olduğunda en kısa süre içerisinde format attırmanız ve bilgisayarınızı tamamen temizlemeniz önerilir.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Facebook Reklam Virüsü ve Çözümü

Facebook, şuan dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sistemlerinden birisi olarak dikkat çektiği için birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir