Anasayfa / Teknoloji / İnternet / Google İnternet Projesini Başlatıyor

Google İnternet Projesini Başlatıyor

Google, bildiğimiz gibi günümüz teknolojilerinin lider şirketlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Birkaç sene içerisinde sunduğu ücretsiz ürünleri ile birlikte sektörün her zaman için bir numarası olacağını bizlere kanıtlayan ve insan hayatını kolaylaştıracak olan ürünlerin üretimi safhasında da eğilim gösteren bu büyük şirket, her geçen gün çok daha büyük bir gelişme kaydediyor. Şaşılacak ürünler çıkarıyorlar arkadaşlar bana öyle bakmayın. Türkiye, teknolojiye ayak uydurma konusunda en az 5 kat daha hızlı diğer Avrupa ülkelerine nazaran. Geriden geldiğimizi varsaydığımız zaman aslında bu rakam önemli bir rakam arkadaşlarım. Devletimizin de desteği ile büyük gelişmeler oluyor. Geçenlerde sikayetvar.com sitesini ziyaret ettim ve insanların TTNET ile alakalı olarak şikayetlerini okudum.

Gerçekten yılacak konuma gelmişler. Turkcell Superonline o kadar da fazla şikayet almasa da yine de her zaman hoşnutsuz olacak insanlar vardır. Zira artık internet, hayatımızın en önemli parçalarından birisi ve her ne olursa olsun olmazsa olmazlarımız arasında. En azından benim öyle. Google internet projesi adı altında yeni çalışmalar yürütmeye başladı. Peki bu proje ne anlama geliyor? Artık uydu aracılığı ile internet teknolojisini dünyaya armağan etme amacı içerisinde olan mühendisler, yeni nesil bir uydu üzerinde çalışarak tüm ülkelere istendiği takdirde Google şirketinin sunacak olduğu gelişmiş multi-fiber altyapısını sunacak. Haberler bu anlamda doğrulandı ve etkileyici bir teknoloji olacak.

 

Silikon Vadisi içerisinde ki en görkemli şirketlerden birisi olan Google, yeni nesil çalışmaları ile sürekli olarak bizleri şaşırtmaya ve dibimizi düşürmeye de devam ediyor. Hal böyle olunca beklentilerimizde artış oluyor. Yakında bizi araba ile uzaya çıkarmalarını da bekleyeceğiz. Google projeleri, her zaman için ilgi ile takip ettiğim projeler ve özellikle bu projeleri o kadar çok ilgimi çekti ki bir nevi devrim yapacaklar. Aslında devrim yapmak onların alışık oldukları unsurlardan birisi desek yanılıyor olmayız. Şimdi ise tüm dünyaya yalın internet vermek konusunda çok önemli bir adım atacaklar ve bu anlamda devrim yaratarak aslında TTNET ve Superonline için bir rakip değeri görecekler.

Google internet sağlayıcılığı işine girerse de ülkemizde en çok tercih edilen marka olur bu kuşku götürmez. O yüzden bu sikayetvar.com isimli sitedeki şikayetlerin bir an evvel yok olması gerekiyor kanısındayım. Adamlar akın akın geliyor ülkemizi ele geçirecekler a dostlar. Yatırımcılara da itina ile duyurulur.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Microsoft Windows 7 Desteğini Çekti

Microsoft şirketinin yaptığı en iyi işletim sistemlerinden birisi de Windows 7 işletim sistemidir. Bu tezimize destek vermeyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir