Anasayfa / Windows 7 / Google Drive Kapatılması Gerekiyor Sorunu ve Çözümü

Google Drive Kapatılması Gerekiyor Sorunu ve Çözümü

Bulut teknolojileri bildiğimiz gibi artık dünyanın en büyük şirketlerinin dahi en çok önemsediği unsurlardan birisi olarak da dikkat çekiyor. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler, firmaların insanlara internet üzerinde depolama alanı vermesi ve satması için inanılmaz bir ortam hazırladı. Dropbox, tabi ki bunların ilki oldu ve zaman içerisinde dünyanın en büyük şirketleri de bu şirketi takip ederek kendi sunucularında insanlara veri barındırma imkanı sunabilmek için önemli adımlar atmaya devam ediyorlar. Tabi ki bu aslında mükemmel bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Google Drive, artık insanların en çok ilgisini çeken unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor ve bu da mükemmel seçenekler sunuyor.

Windows ya da MAC bilgisayarlarda üstelik bu sistemi masaüstü uygulama olarak da kullanabiliyor, çok kolay hareket ile bulut hesabınıza anlık senkronizasyon ile veri aktarımı yapabilme şansına sahip oluyorsunuz. Özellikle günümüz iş adamları için bu mükemmel seçenekler harika bir imkan teşkil ediyor. Google, 15 GB ücretsiz alanları tüm GMAİL kullanıcılarına hediye ediyor ve gerekli durumlarda 15 GB üstü alana ihtiyacınız olduğunda ücreti mukabilinde alanınızı yükseltebiliyorsunuz. Ancak veri aktarımı sırasında Windows işletim sistemlerinde çeşitli sıkıntılar meydana gelebiliyor. Bu sıkıntılardan birisi de Google Drive Kapatılması Gerekiyor Hatası olarak dikkat çekiyor. Bu sorunu çözebilmek için bir araştırma yaptık ve sonuçları sizlere sunmak istiyoruz.

Google Drive Sorunu

Bu sorunun nedenlerinden birisi senkronizasyon sırasında meydana gelen sıkıntılar olabilir ya da bununla birlikte işletim sisteminizin anlık veri aktarımı (UPLOAD) ile alakalı sıkıntı yaşamasından kaynaklı olabilir. Bu sıkıntılardan meydana gelebilecek olan hatalar aslında bir nevi haberci niteliği de taşıyabilir ancak biz bunun en kesin çözüm yöntemini anlatmak istiyorum.

  1. Başlat menüsünde bildirim kısmında yer alan Google Drive simgesine tıklayınız.
  2. Açılan ekranda sağ üst köşedeki alt alta 3 noktaya tıklayın.
  3. Açılan sekmede TERCİHLER alanını seçin.
  4. “Bu bilgisayar ile yalnızca bazı klasörleri senkronize et” sekmesinin yanındaki tiki kaldırın.
  5. Daha sonra Uygula seçeneğini tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Eğer bunların tam tersi bir durum söz konusu ise tik yok iken tikli hale getirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu şekilde çok daha kısa süre içerisinde Drive senkronizasyonu ile alakalı olarak mevcut sıkıntıyı ortadan kaldırmış olabileceksiniz. Bu sistem ile alakalı daha farklı sorunlar da yaşanıyor ve kısa zaman içerisinde sitemizde sizlerle birlikte olacak.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 7 Pili Değiştirmeniz Yararlı Olabilir Uyarısı

Windows 7 uyarıları ile alakalı olarak bilgi içerikli yazılarımız ile sizlere detayları sunmaya devam ediyoruz. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir