Anasayfa / Windows 7 / Google Chrome Portalsepeti Sorunu ve Çözümü

Google Chrome Portalsepeti Sorunu ve Çözümü

Windows 7 hataları ile alakalı olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda en popüler sıkıntıları incelemeye ve sizler için çözümünü hazırlamaya devam ediyoruz. Dünya genelinde internet kullanımı her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde yaygınlaşıyor ve bu yaygınlık düzeyinin artması ile birlikte insanların bilgisayarlar ile alakalı yaşadıkları sıkıntılarda da artış gözlemleniyor. İnternete girerken web tarayıcısı olarak eminim ki önemli bir çoğunluğumuz Google Chrome kullanıyor. Bu tarayıcı eklenti destekli olduğundan dolayı virüs bulaşması en muhtemelen olan ve kötü niyetli yazılımcıların genel olarak kullandıkları büyük bir açık modeli olarak dikkat çeker. Aslında dikkatli olunması da gerekir.

Google Chrome portal sepeti sorunu son dönemlerde çok sık rastladığımız sorunlardan birisi. Bu sorun doğrudan System32 klasörüne bulaştırılan bir virüs nedeni ile ortaya çıkan ciddi sıkıntılardan birisi. Ayarlar kısmına girip varsayılan arama motorunu değiştirmek istediğinizde dahi “Bu Sistem Yönetici Tarafından Denetleniyor” tarzı bir uyarı alıyorsunuz ve mevcut arama motorunu değiştiremiyorsunuz. İşte bu noktada çok ciddi bir sıkıntı olduğu anlamına gelir. Sorunun çözümü son derece basit ancak internet üzerinde yazmış olmak için birçok farklı gerekli ya da gereksiz çözüm yolları geliştiriliyor. Şimdi sizlere en kesin çözüm yolunu en kısa şekli ile anlatacak ve sorunun giderilmesinde yardımcı olmaya çalışacağız.

Google Chrome Portalsepeti Sorunu

Google Chrome Portal Sepeti Sorununun Çözümü

Bu sorun Chrome ayarlarının kullanıcılarına otomatik olarak atanan bir nevi virüs olarak nitelendirilebilir. Kısacası Chrome ayarlarınız değiştirilemez bir hale geliyor ve ciddi sıkıntılar ile mücadele etmek zorunda kalıyorsunuz. Ben sizlere en kolay yoldan en etkili çözüme ulaşabilmeniz için geçerli çözümü sunacağım.

  • Öncelikle Chrome tarayıcınızı açın ve sağ üst kısımdaki alt alta üç çizgiye tıklayın.
  • Aşağı açılan seçeneklerden AYARLAR kısmını seçin.
  • ”Başlangıçta” kısmına baktığınızda buradan YENİ SEKME AÇ seçeneğini seçili hale getirin ve tarayıcınızı kapatın
  • Yerel Disk C: > Windows > System32 klasörü içerisine gidin.
  • Burada GroupPolicyUsers diye bir klasör görürsünüz. Ancak bir de GroupPolicy dosyası olması gerekir ve bu gizli dosyadır.
  • Klasör için gizli dosya görünümünü aktif ettiğinizde saydam olarak bu klasör görünecektir. Saydam Group Policy dosyasını tamamen silin.
  • Daha sonra Chrome’u çalıştırın ve tekrar ayarlar kısmına gelin. ARA seçeneği altında “Arama Motorlarını Yönet” seçeneğine girin ve buradan Google’ı varsayılan olarak atayın, geri kalan tüm arama motorlarını silin.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Google Drive Kapatılması Gerekiyor Sorunu ve Çözümü

Bulut teknolojileri bildiğimiz gibi artık dünyanın en büyük şirketlerinin dahi en çok önemsediği unsurlardan birisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir