Anasayfa / Windows 7 / Format Sonrası Masaüstü Simgeleri Görünmüyor

Format Sonrası Masaüstü Simgeleri Görünmüyor

Bilgisayarın format sonrası genellikle hepimizin bildiği üzere masaüstü simgeleri görünmüyor ve bu konu ile alakalı olarak aşina olmayan insanların da çok büyük bir panik haline büründüğünü biliyoruz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde özellikle ülkemizde bilgisayar kullanım oranlarının ciddi anlamda yükselmesi, zaman içerisinde format atan insanların sayısında da bir artış gösterdi. İnternetten araştırdığı kadarı ile bilgisayarlarını kendileri formatlayan insanlar, bilgisayarlarını açtıkları zaman masaüstü simgelerinin olmadığını ve sadece “Geri Dönüşüm Kutusu” öğesinin bulunduğunu rahatlıkla görebilirler. Ancak bu bir sorun değildir. Aksine format sonrasında masaüstünün rahat bir şekilde açılması ve kendini ayarlayabilmesi için en önemli uınsurlardan birisi olarak da göze çarpar.

Masaüstü simgeleriniz eğer formattan sonra görünmüyor ise bunda herhangi bir sıkıntı durumu kesinlikle söz konusu olmaz. Panik olmaya gerek yok ve bunu birkaç küçük ayarlama ile rahatlıkla yapabilme şansına sahip oluyorsunuz. Öncelikli olarak format sonrasında bu gibi sorunlar yaşamamak adına dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur vardır ve bu unsurların başında sistemin çözünürlük ayarları gelir. Format sonrasında monitörünüze göre ekran kartınızı ayarlayabilmeniz için yapılacak ayarların ardından masaüstü simgeleri için;

  1. Masaüstü kısmında sağ tıklayın ve KİŞİSELLEŞTİR sekmesine tıklayın.
  2. Sol kısımda yazı ile gelecek olan “Masaüstü simgelerini değiştirin” sekmesine tıklayın.
  3. Açılan ekranda üst kısımda masaüstünde görünmesini istediğiniz sekmelere tik atın.
  4. İşlemin ardından uygulayın ve masaüstünde simgelerinizin sorunsuz olarak çıktığını görebileceksiniz.

Bu işlem aslında bu kadar basit bir işlem. Format sonrasında her ne olursa olsun formatı atan kişi sizseniz masaüstü kısmında bu tip simgelerin olmadığını görebileceksiniz. İşte bu neden dolayısı yukarıdaki işlemi uygulayarak sekmelerinizi tekrar yerine getirebilir ve bu anlamda ki sıkıntıya çözüm bulabilirsiniz. Ancak esas sorun, bu simgelerin yanında tik olmasına rağmen masaüstü simgeleriniz listelenmiyor ise başlar ve dikkat etmeniz gereken ana unsur ekran kartı ile ilgili meydana gelebilecek sorunlardır. Zaman içerisinde sitemiz içerisinde bu tip konuların hemen hemen tamamı ile alakalı olarak bilgi bulabilecek ve fikir edinebileceksiniz.

Format sonrasında bir bilgisayar her anlamda sıfırlanmış olarak başlar ve ayarlarını sizlerin yapılandırmasını bekler. Sizler, masaüstü simgeleri de dahil olmak üzere tüm önemli detayları şekillendirerek bu anlamda ki sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. İlerleyen süreçte her durumda masaüstünün beyaz gelmesi ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve bu anlamda fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 7 Uyku Modu Sorunu ve Çözümü

Windows 7 sorunları ile alakalı olarak detayları incelemeye devam ediyoruz. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir