Anasayfa / Antivirus / Facebook Reklam Virüsü ve Çözümü

Facebook Reklam Virüsü ve Çözümü

Facebook, şuan dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sistemlerinden birisi olarak dikkat çektiği için birkaç sene içerisinde kötü niyetli yazılımcıların en büyük yakalama mecralarından birisi haline geldi. Geliştirilen uygulamalar ile Facebook içerisinde kendi yazılımlarınızı yayınlama imkanı bulduğunuzdan dolayı bu aşamada kötü niyetli yazılımcılar can sıkıcı birkaç farklı çalışma için adım atabiliyorlar. Bununla birlikte sistem üzerinde paylaşılan korsan linklere tıkladığınızda dahi bilgisayarınıza anlık olarak virüsler bulaşabiliyor ve bu anlamda çok ciddi sıkıntılar yaşıyorsunuz. İşte bu noktada çözüm yolları neredeyse tıkanıyor ve bilgisayarınızda farklı farklı türlerde ki virüs tabanlı sorunlar ile mücadele etmek durumunda kalabiliyorsunuz.

Facebook reklam virüsü, son dönemde sinsi bir şekilde hazırlanmış ve nasıl bulaştığını dahi anlayamadığınız bir şekilde bilgisayarlarınıza bulaşıyor ve bu aşamanın ardından çok daha ciddi sorunlar meydana gelebiliyor. Reklam virüsü aslında tarayıcı kaynaklı bir virüs ve bununla birlikte ortaya çıkan farklı farklı seçenekler o kadar yeni seçenekleri sizlere sunuyor ki inanması son derece güç. Olur olmadık reklamlar siteniz içerisinde yer alıyor ve bu reklamların kapsamı o kadar farklı oluyor ki çoğu zaman bilgisayarınızı kaldırıp camdan atasınız geliyor. Hal böyle olunca insanların beklentilerini ciddi anlamda karşılayacak yeni nesil çözümler geliştiriliyor. Facebook virüsleri genellikle bir program gibi bilgisayara arka planda yüklenen virüs türlerinden birisidir ve görmek imkansızdır.

Facebook Reklam Virusu

Facebook Reklam Virüsünü Kaldırma

Facebook reklam virüsü için öncelikli olarak tarayıcınızın EKLENTİLER kısmını mutlaka kontrol edin. Genellikle tarayıcılara saldıran bir virüs yazılımıdır ve eklentiler içerisinde adı bilmediğiniz bir eklenti yer alıyorsa bunu kısa bir zaman içerisinde kaldırarak sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını denetleyin. Bununla birlikte aynı şekilde Program EKLE / KALDIR sekmesinde yer alan yazılımları da inceleyerek tanımadığınız bir programın olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

AVG tarzı ücretsiz sürümü de bulunan programlar ile bu tip sıkıntılar için kapsamlı bir tarama yapabilme şansına sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte reklamlar hala gitmiyor ise tarayıcınızı tamamen kaldırarak yeniden yüklemeniz sizler için en mantıklı adımlardan birisi olacaktır. Bu tip virüsler bilgisayarın kök dizinine kadar işleyen virüsler arasında yer alır ve her ne olursa olsun dikkat edilmesi gereken yazılımlardan da birisi durumundadır. Hal böyle olunca o kadar farklı seçenekler ortaya çıktı ki inanmak oldukça güç. Bu nedenle dikkat etmekte yarar görüyoruz.

Hakkında Windows Hata

Check Also

HouseCall Gelişmiş Virüs Taraması

Bilgisayar virüsleri bildiğimiz gibi kısa zaman içerisinde sistem üzerinde çok ciddi hasarlara yol açabilir ve zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir