Anasayfa / Antivirus / dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi – Kesin Çözüm

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi – Kesin Çözüm

dm.StartNow.com virüsü genellikle bilgisayarınıza yüklediğiniz ücretsiz yazılımlardan bulaşan ve mozilla, chrome, internet explorer gibi tarayıcıların açılış sayfasını isteğiniz dışında değiştiren ve yine isteğimiz dışında toolbar yükleyen bir virüstür. Tarayıcınızın açılış sayfasını dm.StartNow.com sayfasına yönlendirerek dm.StartNow.com sitesinin arama penceresini kullanmanıza zorlar. Tarayıcınızın açılış sayfasının manuel yollardan değiştirme işlemi ve toolbar kaldırma işlemini manuel olarak yaparak dm.StartNow.com virüsünden kurtulamayacağınız için bu makalemizde dm.StartNow.com yöntemlerinden bahsedeceğiz.

1. Adım dm.StartNow.com zararlı yazılımlarını kaldırın.

1 >>> İlk olarak RKill uygulamasını indirmemiz gerekiyor. RKill , bilgisayarınızdaki malware leri durdurmaya yarayan bir yazılımdır. Aşağıdaki linkten RKill dosyasını indiriyoruz.

 

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin Çözüm


İndirdiğimiz Rkill.rar dosyasının içerisindeki RKill.exe ‘yi çalıştırıyoruz. Yukarıdaki resimdeki ekrana benzeyen bir komut sayfası çıkarak bilgisayarınızda çalışmakta olan yararlı yazılımları durdurma işlemini gerçekleştirecektir . Tarama sonunda çıkan pencereyi kapatarak işlemimizi bitiriyoruz (Ortalama 1-5 dk) ve açılan Rkill.txt sayfasını inceleyerek gerçekleşen işlemleri gözlemleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta Rkill uygulaması malware leri silmeyip durdurduğu için restart işleminden sonra yeniden aktif hale geleceklerdir bu yüzden taramadan sonra bilgisayarınızı kapatmamanız gerekmektedir.
rkill

2>>> Bu aşamamızda AdwCleaner yazılımını indirerek bilgisayarımızdaki zararlı yazılımları ve eklentileri kaldırıyoruz.

 

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin Çözüm

İndirdiğimiz AdwCleaner.rar dosyasının içerisindeki AdwCleaner.exe ‘yi çalıştırarak standart kurulum işlemini gerçekleştiriyoruz ve programı çalıştırıyoruz. Yukarıdaki resimdeki gibi ekran ile karşılaşacaksınız. Öncelikle Search butonu ile tarama işlemi yapıyoruz ve ardından Delete butonu ile silme işlemini gerçekleştirerek bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

adwcleaner

3>>> Bu aşamamızda ise Shortcut Cleaner yazılımı ile bilgisayarımızdaki zararlı yazılımların oluşturduğu silinemeyen kısayolları temizliyoruz.

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin Çözüm

İndirdiğimiz sc-cleaner.rar dosyasının içerisindeki sc-cleaner.exe ‘yi çalıştırıyoruz. Yukarıdaki resimdeki gibi bir komut sayfası çıkarak bilgisayarınızdaki zararlı yazılımların kısayollarını silme işlemini gerçekleştirecektir.
sc-cleaner

4 >>> Son olarak SpyHunterMalwarebytes tarzında anti-malware yazılımları ile bilgisayarımızı taratarak dm.StartNow.com benzeri tüm yazılımlardan sistemimizi kurtarmış oluyoruz. Yukarıdaki aşamaları gerçekleştirerek dm.StartNow.com nasıl silinir sorunuza cevap bularak, değiştirilemeyen açılış sayfası sorununu ve istenmeyen toolbar yüklemelerini kaldırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler mozilla firefox, google chrome ve internet explorer gibi tüm tarayıcılar için geçerlidir.

2. Adım dm.StartNow.com ile ilgili tüm programları kaldırın.

Windows butonuna basarak aşağıdaki resimde sarı ile gösterilen çalıştır penceresini açın. ( Klavyenizden Windows+R tuşlarına da basarak açabilirsiniz.)

 

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin Çözüm

 

Açılan Çalıştır penceresine ” Control ” yazarak “ Tamam ” butonuna tıklayarak denetim masasını açın.

 

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin Çözüm

 

 

Açılan denetim masası penceresinden Programların altındaki ” Program kaldır ” yazısına tıklayın.

 

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin Çözüm

 

 

Programlar ve Özellikler menüsünden içinde dm.StartNow.com geçen tüm programları bulun ve seçili hale getirdikten sonra Kaldır butonuna basarak dm.StartNow.com uygulamalarını kaldırın.

 

 

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin Çözüm

3. Adım Tarayıcınızdaki Eklentileri Kaldırın.

 

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin Çözüm Internet Explorer

 1. Internet Explorer tarayıcısını açın.
 2. Sağ üst köşedeki çark dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin Çözüm şekline tıklayın.
 3. Açılan menüden ” Eklentileri Yönet ” seçeneğine tıklayın.
 4. Açılan ” Eklentileri Yönet ” menüsünden sol taraftaki “Araç Çubukları ve Uzantılar” seçin.
 5. dm.StartNow.com eklentisini ve kullanmadığınız eklentileri işaretleyerek sağ alt köşedeki ” Devre dışı bırak ” butonuna tıklayın.
 6. Tarayıcınızı yeniden başlatın.

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin ÇözümGoogle Chrome

 1. Google Chrome tarayıcısını açın.
 2. Adres çubuğuna chrome://extensions/ yazın.
 3. Açılan pencerede dm.StartNow.com uzantısını ve kullanmadığınız uzantıları işaretleyerek” etkinleştirildi ” yazısının yanındaki kutucuğun işaretini kaldırarak devre dışı bırakın yada etkinleştirildi yazısının yanındaki çöp kutusu  simgesine tıklayarak eklentiyi kaldırın.
 4. Tarayıcınızı yeniden başlatın.

dm.StartNow.com Virüsünü Silme Yöntemi Kesin ÇözümMozilla Firefox

 1. Mozilla Firefox tarayıcısını açın.
 2. Sol üst köşedeki turuncu ” Firefox ” yazılı butona basın ve açılan menüden ” Eklentiler ” seçeneğine tıklayın.
 3. Sol taraftaki menülerden ” Eklentiler “sekmesine geçin ve sağ tarafta gözüken eklentilerden dm.StartNow.com eklentilerini yada kullanmadığınız eklentileri ” Etkisizleştir ” butonuna basarak devre dışı bırakın yada ” Kaldır ” butonuna basarak kaldırın.
 4. Tarayıcınızı yeniden başlatın.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Facebook Reklam Virüsü ve Çözümü

Facebook, şuan dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sistemlerinden birisi olarak dikkat çektiği için birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir