Anasayfa / Windows 7 / DirectX Nedir? Neden Önemlidir?

DirectX Nedir? Neden Önemlidir?

Bilgisayar yazılımları ile alakalı olarak zaman içerisinde çeşitli gereksinimler ortaya çıkmıştır. Bilgisayar oyunlarının da hızlı bir şekilde geniş kitlelere yayılması ve insanların bilgi sahibi olabilmesi için sitemizde sizlere sunduğumuz içerikler ile alakalı olarak da en hızlı şekilde bilgiler sunmak esas amaçlarımızdan birisi olarak dikkat çekiyor diyebilmekteyiz. Microsoft firması, bundan yıllar yıllar önce işletim sistemini yaparken zaman içerisinde ortaya çıkabilecek yeni gereksinimleri de belli ki en iyi şekilde analiz etmişler ve buna göre hareket etmişler. Takdir edilecek seçeneklerin bu şekilde ortaya çıkmasından ziyade fikir sahibi olabilmeniz için sizlere belli başlı unsurlar ile alakalı olarak fikirler sunmaya da devam ediyoruz.

DirectX

DirectX Nedir?

Bu bir bilgisayar yazılımıdır. Esas işlevi, bilgisayarları video oyunları için grafik bazında en hazır hale getirmektir. Kısacası bilgisayarınızın ekran kartı ile uyumlu çalışan ve grafiksel öğelerin bilgisayar performansına göre en hızlı ve en uyumlu şekilde çalışmasına yardımcı olan mükemmel bir yazılım türüdür. Üreticisi Microsoft şirketidir ve ücretsiz olarak sunulan gelişmiş bir yazılım türüdür. Günümüzde son sürümü olarak DİrectX 11 sürümü çıkarılmıştır ve yeni nesil bilgisayarlarda kullanılan grafik işlemcisi anlamına gelir. Bilgisayar oyunlarını sorunsuz bir şekilde oynayabilmeniz için işletim sisteminizi stabil hale getirmek için kullanılır. Mac bilgisayar için kullanılan bir yazılım olmadığını da ek olarak söylememiz gerekir.

DirectX Neden Önemlidir?

Bilgisayar oyunlarını sorunsuz bir şekilde oynamanız ve bilgisayarınızda donma sorunları yaşamamanız için son derece önemli bir yazılımdır. Zira günümüz bilgisayar oyunlarında kurulum dosyaları ile birlikte gelen bir dosya sistemi olduğunu da söylememiz gerekir. Bununla birlikte ekran kartının maksimum performans ile çalışmasını sağlayan mükemmel bir bilgisayar arayüzü olarak dikkat çeker. Küçük boyutlu bir yazılımdır ancak bilgisayarınız REGEDİT alanına aktardığı DLL dosyaları ile maksimum performans için sunulmuş etkileyici bir dosyalama tipidir. Bilgisayar oyunu oynanan tüm bilgisayarlarda mutlaka olması gereken yazılımlardan birisi olarak dikkat çeker ve her ne olursa olsun dikkate alınması gereken mükemmel bir yazılımdır. Kısacası internet üzerinden mutlaka güncel sürümü indirmeniz önerilir.

Microsoft resmi internet sitesinde bu ürünü ücretsiz olarak sizlere sunmaktadır. İndirip kurmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Sadece bilgisayarınızın desteklediğinden daha yüksek bir sürüm yüklerseniz hata alırsınız. En uygun sürümü sizler için bu hata içerisinde söyleyecektir. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan ise DirectX 9 sürümüdür.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Windows 7 Uyku Modu Sorunu ve Çözümü

Windows 7 sorunları ile alakalı olarak detayları incelemeye devam ediyoruz. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir