Anasayfa / Teknoloji / Donanım / DDR4 Ram Modelleri Üretilmeye Başladı

DDR4 Ram Modelleri Üretilmeye Başladı

DDR teknolojisi, kısa zaman içerisinde bilgisayar sistemlerinin olmazsa olmazlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Bilgisayar donanımlarının uyumluluk problemlerini ortadan kaldırmak için geliştirilmiş olan mükemmel bir sistem olduğunu söylememiz gerekir. Son 2 ya da 3 yıldır aktif bir şekilde bilgisayarlarımızda kullandığımız son teknoloji DDR3 teknolojisidir. DDR1, aslında bu sistemlerin atası olarak nitelendirilebilir. İlk başta çıkarılan modellerdir ve günümüzde en eski bilgisayarlar hala bu tip donanımları kullanır. DDR1 donanımlar artık üretimi nadiren yapılan ve eski sürümler olduğu için maddi olarak çok tuzluya çıkan mükemmel bir donanım sistemidir. Bu donanım sistemi zaman içerisinde o kadar hızlı bir gelişim sürecine girdi ki şaşırmamak elde değil.

DDR4 RAM modelleri, kısa bir zaman içerisinde geliştirildi ve yavaş yavaş satışa çıkarılmaya başlanacak. Bildiğimiz gibi donanımların birbirleri ile uyumluluğu açısından olmazsa olmazlardan birisi DDR teknolojisidir. Bilgisayarların stabil çalışmasında ki en önemli etkenlerden birisi de RAM kapasiteleridir. DDR4 teknolojisi ile birlikte aslında yepyeni bir sistem anlayışı da beraberinde geliyor diyebilme şansına da sahip olacağız. Quad Channel 4 teknolojisi ile birlikte geliştirilen bu mükemmel modellerde 2133-3200 MHz hızına sahip olarak geliştirilen ve maksimum verimlilik şartı koşan gelişmiş bir ram sistemi olacak. Kısacası artık bilgisayarlarımızın belleklerinden maksimum verim alabilmek için tercih edeceğimiz gelişmiş bir yöntem olarak da dikkat çekecek. Samsung, şimdiden seri üretimlere başladı bile.

 

 

  1. DDR4 Ram teknolojisi, 1.5V değil 1.2V kapasitesi ile çalışarak daha uzun pil ömrü sunuyor.
  2. Hız anlamında maksimum 3200 MHz değerine ulaşabiliyor.
  3. OverClock yapıldığı takdirde hız kapasitesi 4266 MHz değerlerine kadar yükseltilebilir.
  4. Deep Power-Down teknolojisi sayesinde bekleme modunda %45 güç tasarrufu seçeneği sunacak.
  5. Transistör teknolojisi sayesinde artık maksimum 16 GB kavramı ortadan kalkacak.
  6. Daha az güç tüketimi ve CPU performansını daha az yoracak bir RAM sistemi olacak.

Kısacası son derece hızlı bir donanım teknolojisi ile karşı karşıya olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Zaman içerisinde geliştirilecek olan daha farklı donanımlar ile birlikte anakart ve RAM uyumluluğu maksimum sonuçları beraberinde getirecektir. İşte bu neden dolayısı ile sizlere bu konuyu ilk olarak haber veren sistemlerden birisi olmak istedik.

DDR4 RAM teknolojileri tercih edilmeli mi? Aslında düşünüldüğünde şuan DDR3 sistemlerden bile tam verim alamazken bu sürümden ne gibi verim alınabilecek bilmiyorum ancak sistemlerin ortaya çıkması ile birlikte ilk deneyenler arasında olacağım ve sizleri bilgilendireceğim.

Hakkında Windows Hata

Check Also

Microsoft Windows 7 Desteğini Çekti

Microsoft şirketinin yaptığı en iyi işletim sistemlerinden birisi de Windows 7 işletim sistemidir. Bu tezimize destek vermeyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir